• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Fico zvolal Bezpečnostnú radu, na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ vraj hrozia konfrontácie

Fico zvolal Bezpečnostnú radu, na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ vraj hrozia konfrontácie

Hlavné mesto dostalo upozornenie, že na Námestí slobody sa nachádzajú dlažobné kocky.

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) uviedol na piatkovom brífingu, že Bezpečnostná rada SR zasadla z dôvodu bezpečnostných rizík spojených s piatkovými zhromaždeniami. Fico naznačil možné aktivity, ktoré bezpečnostné zložky zachytili, ako príklad uviedol nájdené stavebné tvárnice na Námestí slobody v Bratislave.

Podľa jeho slov problém analyzujú a vyhodnocujú, najmä kamerové záznamy z inkriminovaného miesta.

Bezpečnostnú radu som zvolal po tom, ako sme vyhodnotili celý rad informácií o avizovaných zhromaždeniach. Plne rešpektujem právo každého občana na pokojné vyjadrenie svojho názoru, ktoré môže byť aj kritické voči mojej vláde.

Naakumulovali sme množstvo informácií o tom, že môže dôjsť k viacerým konfrontáciám, či k útokom na verejné budovy, ozrejmil dôvody zasadnutia Bezpečnostnej rady SR Fico.


"Ide nám o to, aby sme tým, ktorí sa chcú pokojne zhromažďovať, tento priestor aj zabezpečili. Rovnako chcem, aby polícia dokázala ochrániť zdravie a životy tam, kde by mohlo vzniknúť nejaké riziko. Je to mimoriadne vážna situácia, na ktorú sme museli reagovať. Pred úradom vlády sme objavili dlažobné kocky, ktoré tam boli umiestnené v kríkoch. Momentálne vyhodnocujeme kamerové záznamy z tohto miesta, aby sme identifikovali čas, kedy ich tam niekto priviezol," priblížil Fico.

"Hlavné mesto dostalo upozornenie, že na Námestí slobody sa nachádzajú dlažobné kocky. Preverili sme situáciu a aktuálne tieto kocky odstraňujeme. Nejde o materiál, ktorý hlavné mesto použilo pri rekonštrukcii námestia," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa hlavného mesta Zuzana Onufer.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie