• Dnes je: Štvrtok 24. mája 2018 meniny má Ela

Fico navrhol na nového podpredsedu Smeru Rašiho, Richtera chce udržať na poste ministra práce

Fico navrhol na nového podpredsedu Smeru Rašiho, Richtera chce udržať na poste ministra práce

Rašiho musia definitívne odobriť delegáti strany na sobotňajšom sneme v Martine.

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) -  Novým podpredsedom Smeru-SD by sa mal stať Richard Raši. Nahradí tak ministra kultúry Mareka Maďariča, ktorý sa tejto straníckej funkcie vzdal.

Na rokovaní predsedníctva Rašiho na post podpredsedu strany navrhol predseda strany, premiér Robert Fico. Informoval o tom po skončení predsedníctva. Rašiho musia definitívne odobriť delegáti strany na sobotňajšom sneme v Martine.

Maďarič ostáva ministrom

Fico zároveň potvrdil, že Maďarič ostáva ministrom. Na otázku, prečo Raši, Fico odpovedal "lebo je dobrý". Je podľa neho tvárou Smeru, považuje ho za mimoriadne perspektívny káder do budúcnosti. Podľa Fica reakcie predsedníctva na túto nomináciu boli pozitívne.


Ako ďalej informoval,otázku generálneho manažéra strany stále riešia. Zdôraznil ale, že v strane v súčasnosti diskutujú o profesionalizácii straníckej činnosti. Ján Richter zostáva ministrom práce a aj keby chcel odísť, tak ho bude presviedčať, aby ostal. Žiadne zmeny na ministerských postoch nominantov Smeru-SD Fico neplánuje. Prípadnými zmenami na postoch predsedov krajov sa budú podľa Fica zaoberať až po Vianociach.

Oznámi veľkú novelizáciu ústavy

Líder Smeru-SD uviedol, že v Martine schvália nový politický program strany. Delegáti by mali schválili základnú charakteristiku strany. Smer-.SD nechce byť typickou medzinárodnou sociálnou demokraciou, ale chce byť slovenskou sociálnou demokraciou, ktorá berie na vedomie špecifiká tejto krajiny. Za špecifiká označil napríklad pohľad na migráciu, kde Slovensko ponúka iné možnosti, než do akých nás tlačili partneri.

"Sme strana, ktorá hovorí jednoznačne o európskej orientácii a orientácii na jadro a dokonca túto orientáciu vnímame ako základný predpoklad spolupráce s inými stranami," dodal. Fico avizoval, že v sobotu oznámi veľkú novelizáciu ústavy, v ktorej budú vážne zmeny. "Budeme sa baviť o sociálnom piliery, dôchodkovom veku a dôchodkoch ako takých," priblížil. Na sneme chce ponúkať riešenia aj na nedostatok pracovnej sily na Slovensku. Ďalšie veci predstaví na sneme v Martine.

 

 

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie