• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Fabian sa ako štvrtý pridal medzi hráčov s 1000 zápasmi v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži

Fabian sa ako štvrtý pridal medzi hráčov s 1000 zápasmi v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži

K Arnemu Krotákovi, Renému Školiakovi a Petrovi Bartošovi sa pridal obranca Štefan Fabian.

POPRAD 5. marca (WebNoviny.sk) - V nedeľu 4. marca sa rozrástol klub hráčov s tisíckou štartov v najvyššej slovenskej hokejovej súťaže o štvrtého člena.

K Arnemu Krotákovi, Renému Školiakovi a Petrovi Bartošovi sa pridal obranca Štefan Fabian, korý si jubilejný štart pripísal v domácom víťaznom zápase jeho Popradu proti Liptovskému Mikulášu (3:2).

Väčšiu časť kariéry strávil v Poprade

"Nevnímal som to však nejako špeciálne a na ľade som sa cítil ako hocikedy inokedy. Tá tisícka vyjadruje to, že robím túto prácu už veľmi dlho a pri tejto príležitosti by som sa chcel poďakovať mame, ktorá ma priviedla k hokeju,“ povedal Štefan Fabian pre portál hokej.sk.


Tridsaťsedemročný bek je rodák aj odchovanec Košíc, no väčšiu časť seniorskej kariéry strávil v Poprade. "Som lojálny človek a nie som z tých, ktorí majú potrebu vždy niekam utekať. V Poprade som si zažil krajšie i horšie obdobia, ale aj život samotný predstavuje sínusoidu,“ pokračoval.

Šanca na druhú priečku v historickej tabuľke

V nasledujúcej sezóne má Štefan Fabian šancu poskočiť na druhú priečku historických tabuliek pred Petra Bartoša (1024 štartov) a Reného Školiaka (1026). "Popravde, nikdy som sa nepozastavoval nad číslami. Každú sezónu som začínal s tým, že ju chcem odohrať zdravý a byť prospešný pre svoj tím. A tie čísla postupne rástli. Tisíc - to je dosť. Ja som to však nebral ako nejaký cieľ. Iste, hokej chcem hrať ďalej a končiť sa nechystám. Základom bude, aby ma podržalo zdravie. Ani v tejto sezóne som totiž neodohral komplet. Pôjdem ďalej sezónu po sezóne a uvidíme, na akom čísle sa napokon zastavím,“ poznamenal Fabian, ktorý medzi seniormi debutoval v sezóne 1999/2000. Okrem Košíc a Popradu hral aj za Skalicu.

Neohrozeným lídrom hodnotenia je Arne Kroták s 1259 zápasmi v najvyššej domácej súťaži. Ako tretí vstúpil do elitného klubu Peter Bartoš v januári 2017.

Prehľad hráčov s najvyšším počtom štartov v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži (zdroj: Šport, stav k 4. 3. 2018): 

1. Arne Kroták 1259 zápasov, 2. René Školiak 1026, 3. Peter Bartoš 1024, 4. Štefan Fabian 1000, 5. Martin Kuľha 912, 6. Juraj Kledrowetz 899, 7. Peter Klouda 889, 8. Slavomír Pavličko 888, 9. Michal Beran 884, 10. Ján Cibuľa 883


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie