• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Európska únia sa nesmie podľa Cséfalvayovej pre migráciu rozhádať, PESCO je veľký krok dopredu

Európska únia sa nesmie podľa Cséfalvayovej pre migráciu rozhádať, PESCO je veľký krok dopredu

K najväčším výzvam, pred ktorými Európska únia v roku 2018 stojí, patrí podľa Cséfalvayovej dohoda na riešení záležitostí týkajúcich sa migrácie, aj posilnenie rozpočtovej únie BRATISLAVA 2.

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Za najväčšie výzvy, pred ktorými Európska únia v roku 2018 stojí, považuje poslankyňa Mosta-Híd a podpredsedníčka výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová dohodu na riešení záležitostí týkajúcich sa migrácie, ďalšie sfunkčnenie a zefektívnenie schengenského priestoru, pokračovanie projektu hlbšej integrácie v oblasti obrany a posilnenie rozpočtovej únie.

"V týchto veciach nesmieme Európanov sklamať, v týchto veciach sa musí Európska únia pohnúť dopredu a politici musia postupovať bez zbytočných emócií, zodpovedne a v súlade so zdravým rozumom," povedala Cséfalvayová v rozhovore pre agentúru SITA.

Snaha riešiť problémy rozumne

Lídri majú podľa poslankyne veľkú snahu riešiť tieto problémy rozumne a rozhodnutia citlivo robiť tak, aby nenadbiehali na jednej strane populistickej vlne, ale aby zároveň ukázali, že EÚ má snahu problémy, ktoré občania pociťujú, aj reálne riešiť.


„Za dôležité považujem, aby sa podarilo pokojne a bez zbytočných emócii zladiť pohľady na migračnú politiku. A tým nemyslím len otázku kvót. Ak sa na tomto znova Európa rozháda, ak sa bude zas v tejto otázke deliť na starú a novú Európu, Západ a Východ, bude to len vodou na mlyn protieurópskym a neštandardným silám," upozornila poslankyňa Katarína Cséfalvayová.

PESCO je krok dopredu

V ďalšej súvisiacej otázke obrany vytvorením PESCO, urobila EÚ podľa poslankyne veľký krok dopredu. Zdôraznila, že práve tento projekt je pre všetkých, ktorí nevedia, čo je to jadro EÚ, ukážkou toho, ako vie drvivá väčšina krajín zjednotiť svoje úsilie v tak dôležitej oblasti, akou je bezpečnosť a obrana.


„Ďalšou oblasťou, kde treba presadiť viac integrácie, je rozpočtová politika. Dnes euru dôveruje väčšina obyvateľov EÚ a to je dobré. Ale na jeho posilnenie, na to, aby bolo silnejšie v čase budúcich kríz, politických a ekonomických turbulencií, budeme potrebovať väčšiu spoluprácu na fiškálnej úrovni, alebo ak chcete aj vytvorenie rozpočtovej únie," povedala Cséfalvayová.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie