• Dnes je: Sobota 20. januára 2018 meniny má Dalibor

Európska komisia prešetruje zdaňovanie spoločnosti Inter IKEA v Holandsku

Európska komisia prešetruje zdaňovanie spoločnosti Inter IKEA v Holandsku

Európska komisia má obavy, že dve holandské daňové rozhodnutia pravdepodobne umožnili firme Inter IKEA platiť menej daní, čo jej poskytlo nespravodlivú výhodu.

BRUSEL 18. decembra (WebNoviny.sk) - Európska komisia (EK) začala hĺbkové prešetrovanie zdaňovania nábytkárskej spoločnosti Inter IKEA v Holandsku.

EK, ktorá o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke, má obavy, že dve holandské daňové rozhodnutia pravdepodobne umožnili firme Inter IKEA platiť menej daní, čo jej poskytlo nespravodlivú výhodu oproti iným spoločnostiam.


Prešetrovanie EK sa týka zdaňovania firmy Inter IKEA Systems v Holandsku od roku 2006. Inter IKEA Systems je dcérskou spoločnosťou skupiny Inter IKEA v Holandsku. "Naše predbežné prešetrovanie naznačuje, že dve daňové rozhodnutia holandských daňových úradov z rokov 2006 a 2011 významne zredukovali zdaniteľné zisky firmy Inter IKEA Systems v Holandsku," uviedla EK.

"Všetky firmy, veľké alebo malé, či sú nadnárodné alebo nie, by mali platiť spravodlivý podiel daní. Členské krajiny EÚ nemôžu dovoliť vybraným spoločnostiam platiť menej daní tým, že im umožnia umelo presunúť ich zisky niekam inam. Dôkladne prešetríme zdaňovanie firmy Inter IKEA v Holandsku," povedala eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie