• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Ekonómovia varujú, že Trumpove kroky budú mať negatívny dopad na svet

Ekonómovia varujú, že Trumpove kroky budú mať negatívny dopad na svet

Názor, že nové americké clá poškodia ich krajiny, vyjadrilo 78 % oslovených ekonómov.

MNÍCHOV 7. júna (WebNoviny.sk) - Hospodárska politika amerického prezidenta Donalda Trumpa bude mať na zvyšok sveta negatívny dopad. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, ktorého výsledky zverejnil vo štvrtok nemecký inštitút Ifo.

Názor, že nové americké clá poškodia ich krajiny, vyjadrilo 78 % oslovených ekonómov. Výrazná väčšina 66 % sa pritom domnieva, že negatívne dopady vlastnej obchodnej politiky pocítia aj samotné USA. V rámci prieskumu mníchovský inštitút oslovil 913 ekonómov zo 120 krajín.


Nedávne zníženie daní pre americké firmy vyhodnocuje ako hrozbu pre svoju krajinu 49 % respondentov, na USA by však mali mať zmeny pozitívny dopad podľa 65 % účastníkov prieskumu. Najväčšie straty v dôsledku amerických ciel podľa expertov utrpia rozvíjajúce sa ekonomiky v Ázii, vyspelé krajiny mimo EÚ, ako aj samotné USA.

Zníženie amerických korporátnych daní vzbudzuje podľa exportov obavy najmä v krajinách, ktoré majú s USA úzke hospodárske vzťahy, a to vďaka geografickej blízkosti alebo významným priamym zahraničným investíciám z USA, informoval inštitút Ifo v tlačovej správe.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie