• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť

Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť

Košičania mali vstúpiť do novej druholigovej sezóny v sobotu doma duelom proti rezerve fortunaligovej Podbrezovej.

KOŠICE 27. júla (WebNoviny.sk) - Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž sa v závere týždňa začne bez jej minulosezónneho víťaza, klubu FC VSS Košice. Ako prvý o tom informoval portál profutbal.sk, neskôr túto správu potvrdil aj klub prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia na svojom webe.

Chýbajú peniaze

"Vážení fanúšikovia a členovia klubu FC VSS Košice, s poľutovaním vám musíme oznámiť, že napriek našim snahám a rokovaniam, ktoré prebiehali až do dnešného dňa, sa nám nepodarilo zabezpečiť financovanie na chod novej sezóny, a preto sme museli pristúpiť ku krokom, ktoré sme už uviedli v našom vyhlásení zo dňa 13. 6. 2017. Dnes sme oficiálne oznámili príslušným orgánom SFZ, že k dnešnému dňu, t. j. 27. 7. 2017, ukončujeme svoju športovú činnosť, a to vo všetkých kategóriách. Veľmi nás to mrzí, avšak dúfame, že nás pochopíte, že sme inú možnosť nemali. Chceme sa vám, našim verným fanúšikom a členom klubu, poďakovať za doterajšiu spoluprácu, podporu a pochopenie," uvádza sa vo vyhlásení.

Mali začať proti rezerve Podbrezovej

Košičania mali vstúpiť do novej druholigovej sezóny v sobotu doma duelom proti rezerve fortunaligovej Podbrezovej.

Zástupcovia FC VSS za domáci štadión označili štadión MŠK Žilina, no klub neinformoval o zložení hráčskeho kádra a ani neabsolvoval prípravu na II. ligu.

Ako uvádza web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), vo štvrtok vo Vyhniach rokuje asociácia klubov II. ligy a zástupcovia SFZ. Hlavnou témou je riešenie počtu účastníkov tejto súťaže a jej fungovanie v sezóne 2017/2018.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie