• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Donald Trump vyhlásil, že neonacisti sú kriminálnici a zločinci

Donald Trump vyhlásil, že neonacisti sú kriminálnici a zločinci

Trump násilnosti odsúdil už cez víkend, svojimi vyjadreniami však na seba strhol aj vlnu kritiky za to, že neodsúdil priamo rasistických demonštrantov, ale namiesto toho hovoril o nenávisti a násilí “na mnohých stranách”.

WASHINGTON 14. augusta (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že neonacisti, členovia Kukluxklanu a ľudia presvedčení o nadradenosti bielej rasy sú "kriminálnici a zločinci". Trump to povedal novinárom v Bielom dome po rokovaní s ministrom spravodlivosti Jeffom Sessionsom a šéfom FBI Christopherom Wrayom, s ktorými hovoril o víkendových násilnostiach v Charlottesville vo Virgínii, pri ktorých zahynula jedna žena a ďalších 19 ľudí utrpelo zranenia.


K úmrtiu 32-ročnej Heather Heyerovej a zraneniu ďalších ľudí došlo po tom, ako do účastníkov antirasistickej demonštrácie v Charlottesville opakovane narazil autom dvadsaťročný James Alex Fields, ktorý je podľa medializovaných informácií stúpencom nacizmu a Adolfa Hitlera. Antirasistická demonštrácia sa konala v reakcii na súbežný pochod amerických krajne pravicových extrémistov v Charlottesville.


Trump násilnosti odsúdil už cez víkend, svojimi vyjadreniami však na seba strhol aj vlnu kritiky za to, že neodsúdil priamo rasistických demonštrantov, ale namiesto toho hovoril o nenávisti a násilí "na mnohých stranách".


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie