• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Dojčenské mlieko Lactalis sťahujú z predaja, desiatky detí ochoreli na salmonelu

Dojčenské mlieko Lactalis sťahujú z predaja, desiatky detí ochoreli na salmonelu

Spoločnosť produkty sťahuje po tom, ako ju úrady vo Francúzsku upozornili, že od 1.

PARÍŽ 11. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzsky výrobca dojčenského mlieka Lactalis celosvetovo sťahuje milióny svojich výrobkov pre obavy z kontaminácie salmonelou.

Niekoľko miliónov produktov

Spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších výrobcov mliekarenských produktov na svete, informovala, že zdravotnícke úrady vo Francúzsku ju upozornili, že od 1. decembra ochorelo 26 detí.


Hovorca firmy Michel Nalet v pondelok pre agentúru AP povedal, že "preventívne" sťahovanie vo Francúzsku a zahraničí sa týka "niekoľkých miliónov" produktov, ktoré boli vyrobené od polovice februára.

Identifikovali zdroj nákazy

Obavy z ohrozenia verejného zdravia sa objavili začiatkom tohto mesiaca, keď spoločnosť Lactalis dostala informácie, že u 20 detí vo veku do šesť mesiacov bola diagnostikovaná salmonelová infekcia.

Firma prikázala prvé sťahovanie výrobkov, ktoré potom na žiadosť francúzskych úradov rozšírila na väčší okruh produktov, keďže sa objavili nové prípady infekcie. Spoločnosť uviedla, že ako možný zdroj nákazy bola identifikovaná sušiareň mlieka na západe Francúzska.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie