• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Do cyklistického tímu Bora-Hansgrohe pribudol nový jazdec Formola

Do cyklistického tímu Bora-Hansgrohe pribudol nový jazdec Formola

V roku 2014 bol spolujazdcom Petra Sagana v tíme Cannondale.

BRATISLAVA 10. augusta (WebNoviny.sk) - Do cyklistického tímu Bora-Hansgrohe, kde pôsobia štyria Slováci Peter a Juraj Saganovci, Michael Kolář a Erik Baška, pribudol nový jazdec. Nemecké družstvo získalo pre sezóny 2018 a 2019 Davideho Formola z Cannondalu-Drapac. Dvadsaťštyriročný rodák z mestečka Negrar bude mať ambície najmä v pretekoch Grand Tour, počítajú s ním aj na ardenské klasiky.


Formolo vlani skončil na deviatom mieste na Vuelte, na konte má aj víťaznú etapu z Gira dItalia 2015. "Je to talentovaný cyklista, v Taliansku ho považujú za druhého Ivana Bassa. Hoci je stále mladý, dosiahol už niekoľko impozantných výsledkov. Chceme mu pomôcť urobiť ďalší krok v kariére," uviedol tímový manažér Ralph Denk.


"Nebolo ľahké rozhodnutie opustiť starý tím, mám z neho niekoľko skvelých zážitkov, veľa sme spolu dosiahli. Je pozoruhodné, ako rýchlo Bora-Hansgrohe napreduje ako tím World Tour a to mi imponuje. Som nadšený z novej výzvy," povedal Formolo, ktorého prezývajú Skala. V roku 2014 bol spolujazdcom Petra Sagana v tíme Cannondale.


Bora-Hansgrohe si do budúcnosti poistilo aj kvarteto súčasných jazdcov. V tíme zostávajú írsky šprintér Sam Bennett a Nemci Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig. Bora nedávno oznámila príchod dvoch nových posíl Daniela Ossa a Petera Kennaugha. Informácie pochádzajú z webu Cyclingnews.

 


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie