• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Danko odporúča voliť Luntera, mohol by poraziť súčasného župana Kotlebu

Danko odporúča voliť Luntera, mohol by poraziť súčasného župana Kotlebu

Monitor relácie V politike televízie TA3 BRATISLAVA 8.

BRATISLAVA 8. októbra (WebNoviny.sk) - Predseda parlamentu a líder Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko odporúča svojim voličom, aby v novembrových župných voľbách v Banskobystrickom samosprávnom kraji volili nezávislého kandidáta Jána Luntera. Povedal to v relácií V politike v TA3 s tým, že Lunter by mohol poraziť súčasného predsedu kraja Mariana Kotlebu (ĽSNS).

„My jasne odporúčame našim voličom voliť pána Luntera. Nie je stranícky kandidát, veľmi citlivo ja zvažujem slová. Niekedy mu podpora môže pomôcť a niekedy ublížiť," povedal Danko. Líder SNS názor vyjadril na základe názoru regionálnych straníckych štruktúr v Banskobystrickom kraji.


Zároveň podľa neho treba proti kandidátovi na župana Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanovi Uhríkovi (ĽSNS) zvoliť najsilnejšieho kandidáta, ktorý má šancu Uhríka poraziť.

Preto vládne strany Smer-SD, Most-Híd a aj SNS podporujú súčasného predsedu kraja Milana Belicu. Danko preto vyzval kandidáta Jána Grešša, ktorého podporujú pravicové strany, aby sa vzdal v prospech Belicu. „Vyzývam pána Grešša, ako druhého kandidáta, aby podporil pána Belicu,“ uviedol.

 

Lubyová eurofondom rozumie

Predseda SNS hovoril aj o nomináciách na ministerstve školstva a pôdohospodárstva. „Ministerka Lubyová (pozn. redakcie: Martina Lubyová, ministerka školstva) je rešpektovaná odborníčka a verím, že v rezorte urobí poriadok, rovnako aj ministerka Matečná (pozn. redakcie: Gabriela Matečná) na agrorezorte," vyjadril Danko.

„Pani Lubyová je rázna, dokáže veci odkomunikovať, rozumie problematike eurofondov," dodal. Po tom, čo moderátor poukázal na kritiku poslanca NR SR za SaS Branislava Gröhlinga, že v rezorte stále pôsobí exminister Peter Plavčan, Danko uviedol, že „Plavčan ministerku neriadi, ale odovzdáva informácie dôležité na dokončenie procesov, ktoré boli nastavené".

„Pán Gröhling je pre mňa vynikajúci kaderník. Vyjadruje sa k veciam, ku ktorým nemá vedomosti. On jej môže poradiť akurát šampón na vlasy," adresoval Danko poslancovi.

Poslanec za SaS na slová Danka prostredníctvom vyhlásenia, ktoré agentúre SITA poslala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková, reagoval s tým, že ak by vlastnil napríklad stavebnú firmu, Danko by neváhal uraziť a ponížiť všetkých stavbárov.

„Ak by som pôsobil v pekárenskej oblasti, dourážal by pekárov. Toto je oblasť môjho podnikania a nehanbím sa za ňu, naopak, vážim si ľudí, ktorí si vedia zarábať svojou šikovnosťou a remeslom. Andrej Danko toho na hlave veľa nemá, ale dokazuje, že toho má ešte menej v hlave. Len tak na okraj dodávam, že som nielen vyštudoval právo, ale celý pracovný život som zasvätil študentom a školstvu. Toto o sebe predseda parlamentu veru povedať nemôže," vyjadril Gröhling.

Obhajuje kroky ministra Gajdoša

Danko odsúdil aj kritiku rezortu obrany. „V rezorte sa robia koncepčné kroky, máme schválenú stratégiu a absolútne odmietam, že ja osobne mám akékoľvek záujmy v tomto rezorte. Zasadzujem sa za transparentný postup pri obstarávaní armádnej techniky a odmietam akýkoľvek lobing,“ uviedol. Podľa neho je potrebný po 26 rokoch projekt obnovy bezpečnostných síl ako pozemných, tak vzdušných. Dodal, že peniaze na prezbrojenie budú.

V relácií spomenul Danko aj sociálny balíček vlády a zavedenie 13. a 14. platu. „Ak sa darí firmám, musí to pocítiť aj zamestnanec, našli sme kompromis a bude to systematizovaná odmena. Podotýkam ale, dobrovoľná odmena zo strany zamestnávateľa,“ uviedol Danko. Zároveň uviedol, že už nesmie vláda zabúdať ani na dôchodcov, na slobodné matky, mladé rodiny a iné sociálne témy. „Politika je vždy kompromis, preto výsledok fungovania SNS a jej tém, závisí najmä od voličov," uzavrel.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie