• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Daniari upozorňujú právnické osoby na včasnú registráciu pre elektronickú komunikáciu

Daniari upozorňujú právnické osoby na včasnú registráciu pre elektronickú komunikáciu

Ak chce od januára 2018 podať právnická osoba zapísaná v obchodnom registri akékoľvek štruktúrované podanie na finančnú správu, musí tak spraviť len elektronicky.

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) - Všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri musia s finančnou správou komunikovať už iba elektronicky. Ako uviedla finančná správa, v posledných dňoch končiaceho sa roku preto call centrum finančnej správy zažívalo nápor - na operátorov call centra sa obrátilo viac ako 1 700 klientov.

Proces autorizácie

Klienti sa najčastejšie pýtali na proces registrácie vrátane zabudnutej, respektíve nedokončenej registrácie v minulosti, proces autorizácie, t.j. postup vytvorenia väzby prideleného ID a DIČ daňového subjektu.


Daňovníci si zjavne nechávajú plnenie svojich povinností na poslednú chvíľu. Dokazujú to podľa zverejnených informácií aj najnovšie čísla. "V priebehu uplynulých troch týždňov sa na portáli finančnej správy zaregistrovalo približne 14 tisíc nových subjektov z očakávaných zhruba 60 tisíc. Daňové subjekty tak registráciu na portáli finančnej správy odkladajú na poslednú chvíľu - až tesne pred začiatok plnenia si svojich povinností voči finančnej správe," uviedli daniari.

Daň k motorovým vozidlám

Ak chce od januára 2018 podať právnická osoba zapísaná v obchodnom registri akékoľvek štruktúrované podanie na finančnú správu, musí tak spraviť len elektronicky. Tomu však musí predchádzať registrácia na portáli finančnej správy. Finančná správa preto opätovne upozorňuje právnické osoby zapísané v obchodnom registri, aby samotnú online registráciu neodkladali a zaregistrovali sa v dostatočnom predstihu predtým, ako budú podávať akékoľvek dokumenty finančnej správe v roku 2018.

Povinnosť elektronického doručovania sa totiž vzťahuje na všetky podania. "Blíži sa napríklad termín 31. január, čo je termín na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel. Pokiaľ by právnická osoba podala toto daňové priznanie v papierovej forme, daňový úrad ho nebude môcť akceptovať," upozornili daniari.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie