• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Čokoláda môže psom privodiť aj smrť, varujú britskí veterinári

Čokoláda môže psom privodiť aj smrť, varujú britskí veterinári

Sú prípady, keď pes skonzumoval naraz veľké množstvo čokoládových vajíčok a zajačikov poskrývaných pre deti na záhrade a nič sa mu nestalo.

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Britskí veterinári varujú majiteľov psov, aby si najmä počas vianočných sviatkov dávali pozor na domáce zásoby čokolády. Ich domácim miláčikom totiž síce čokoláda zvykne chutiť, ale ich organizmus ju nevie dobre spracovať a je preto pre nich nebezpečná.

Ako píše britská BBC, reakcie psov môžu byť rôzne, od zvracania až po vážnejšie stavy prejavujúce sa zrýchleným srdečným tepom, triaškou a záchvatmi. Nie raz sa zdanlivo nevinný prehrešok v podobe ukradnutia čokoládovej maškrty skončil aj smrťou domáceho miláčika, varujú veterinári.


BBC navyše upozorňuje, že práve počas Vianoc a Veľkej noci je podľa záznamov z veterinárnych kliník u psa až štyrikrát vyššie riziko otravy čokoládou.

Nie vždy pritom rozhoduje množstvo skonzumovaných sladkostí. Sú prípady, keď pes skonzumoval naraz veľké množstvo čokoládových vajíčok a zajačikov poskrývaných pre deti na záhrade a nič sa mu nestalo, ale naopak sú aj prípady, keď sa aj konzumácia malého množstva čokolády skončila zle.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie