• Dnes je: Pondelok 19. februára 2018 meniny má Vlasta

Čínska firma nemôže kúpiť výrobcu počítačových čipov, Trump zablokoval jej predaj

Čínska firma nemôže kúpiť výrobcu počítačových čipov, Trump zablokoval jej predaj

Predaj firme Canyon Bridge Capital Partners, ktorú financuje čínska vláda, podľa Trumpovej administratívy predstavuje bezpečnostné riziko.

WASHINGTON 14. septembra (WebNoviny.sk) - Čínska spoločnosť Canyon Bridge Capital Partners nemôže prevziať amerického výrobcu počítačových čipov Lattice Semiconductor. Akvizíciu v hodnote 1,3 mld. USD zablokovala v stredu administratíva prezidenta Donalda Trumpa pre obavy z ohrozenia národnej bezpečnosti.

Proti transakcii sa vyslovil už minulý týždeň panel federálnej vlády, ktorý posudzuje zahraničné investície z pohľadu možných bezpečnostných rizík.


Plánovanú akvizíciu začali federálne orgány skúmať po tom, čo sa potvrdilo, že spoločnosť Canyon Bridge Capital Partners financuje čínska vláda.

Existujú presvedčivé dôkazy, že nový majiteľ alebo jeho finanční podporovatelia by mohli podniknúť kroky, ktoré predstavujú hrozbu pre národnú bezpečnosť USA, uvádza sa v dekréte, ktorý podpísal Trump.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Elektronická koža Vám zmeria tlak, teplotu a môžete s ňou hrať aj videohry!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie