• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Čerešňák najprv gaťami pomohol Rusom ku gólu, potom rozhodol o víťazstve Slovenska

Čerešňák najprv gaťami pomohol Rusom ku gólu, potom rozhodol o víťazstve Slovenska

Najväčšiemu favoritovi na zisk zlatých medailí, Olympijským športovcom z Ruska, nielen že Slováci kládli výrazný odpor, ale po slabom úvode a dvoch inkasovaných góloch sa postarali o parádny obrat z 0:2 na 3:2.

KANGNUNG 14. februára (WebNoviny.sk) - Desať či pätnásť minút sa nechtiac povozili na ruskom kolotoči, ale zvyšok úvodného zápasu slovenských hokejistov na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu stál za to.

Ruský kolotoč na začiatku zápasu

Najväčšiemu favoritovi na zisk zlatých medailí, Olympijským športovcom z Ruska, nielen že kládli výrazný odpor, ale po slabom úvode a dvoch inkasovaných góloch sa postarali o parádny obrat z 0:2 na 3:2.

Významnú úlohu v tom zohral obranca Peter Čerešňák. Pri prvom góle súpera nechtiac asistoval pri strele ruského obrancu Vladislava Gavrikova, ale v polovici tretej tretiny v presilovej hre strhol vedenie a napokon aj víťazstvo na slovenskú stranu.


"Keď to tam padlo, bol to úžasný pocit. Ešte som nemyslel na víťazstvo a koniec zápasu. Ešte bolo treba ´odmakať´ zvyšok stretnutia, aby sme vyhrali. Prvý gól sme dostali od mojich gatí, ale nakoniec som dal dva góly," povedal v dobrej nálade v mixzóne Peter Čerešňák.


"Toto víťazstvo nás môže nakopnúť. Zo začiatku sme síce nasadli na ruský kolotoč, lebo mali perfektný nástup a väčšina z nás dlho nehrala zápas. Poctivou prácou sme to však napokon doviedli k spokojnosti," rekapituloval hráč českej Plzne.

Dvadsať zákrokov Konráda

Nemenej dôležitou postavou a strojcom víťazstva bol brankár Branislav Konrád.

Z prvých štyroch ruských streleckých pokusov, síce dvakrát inkasoval, ale od 5. min neprekĺzol za jeho chrbát žiadny puk. A to na neho pálili aj niekdajší obávaní "snajperi" z NHL Iľja Kovaľčuk, Pavel Daciuk či Viačeslav Vojnov.


Dovedna si gólman českého Olomouca pripísal 20 zákrokov. “Jeden gól, vzápätí druhý gól... Na psychiku to bolo veľmi ťažké. Povedal som si však, že sa budem snažiť čo najdlhšie nedostať ďalší. Som rád, že sa mi to podarilo," skonštatoval Konrád.


Na otázku SITA, či nemal po dvoch rýchlo inkasovaných góloch zajačie úmysly, dal zápornú odpoveď.

"Nemal som myšlienky na to, že to po druhom ruskom góle ´zabalím´. Cítil som sa dobre celý deň, aj počas zápasu. Snažil som sa sústrediť na seba a ďalšie strely. Ťažko povedať, či som niekedy chytal ťažší zápas ako bol tento. Som však rád, že som tiež prispel k víťazstvu nad silným súperom.”

Konrád nezabudol pochváliť spoluhráčov, ktorí v defenzíve podali poctivý výkon. "Hráči predo mnu dnes zablokovali kvantum striel, patrí im veľká vďaka. Čerešňák si dal síce vlastný gól, ale potom 5-6 striel ´chytil´ a ešte aj sám skóroval. Klobúk dolu," uzavrel Konrád.


Rus Nikolaj Prochorkin padá po súboji so slovenským obrancom Dominikom Granňákom počas zápasu na olympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 14. február 2018.

Slovenský útočník Patrik Lamper uniká Rusom Sergejovi Moziakinovi a Viačeslavovi Vojnovovi počas zápasu na olympijskom turnaji. Pjongčang, 14. február 2018.

Radosť slovenských hokejistov z víťazstva nad Rusmi v zápase olympijského turnaja. Pjongčang, 14. február 2018.

Kapitán Slovenska Tomáš Surový v súboji s Rusom Nikolajom Prochorkinom počas zápasu na olympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 14. február 2018.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie