• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Ceny v britských obchodoch sa môžu zvýšiť vplyvom odchodu zamestnancov z iných krajín EÚ

Ceny v britských obchodoch sa môžu zvýšiť vplyvom odchodu zamestnancov z iných krajín EÚ

Z prieskumu Združenia britských maloobchodníkov vyplýva, že už vyše pätina firiem v sektore zaznamenala odchod časti zamestnancov z iných krajín EÚ.

LONDÝN 9. októbra (WebNoviny.sk) - Ceny v britskom maloobchode sa môžu zvýšiť a doručovanie tovarov by sa mohlo spomaliť, ak maloobchod krajiny nebude mať po brexite zachovaný prístup k pracovníkom z Európskej únie.

Už vyše pätina firiem v sektore zaznamenala odchod časti zamestnancov z iných krajín EÚ. Vyplýva to z prieskumu Združenia britských maloobchodníkov (BRC), o ktorého výsledku v pondelok informoval spravodajský portál bbc.com.


Obyvatelia iných krajín EÚ tvoria iba 6 percent zo 170 tis. zamestnancov britského maloobchodu, ale sú koncentrovaní v skladoch a distribúcii, konštatuje BRC.

Podľa výkonnej riaditeľky BRC Helen Dickinsonovej rozhodnutie o brexite vytvorilo neistotu pre firmy aj pre ich zamestnancov z EÚ. "Z našich údajov je jasné, že ak nebudeme mať správny systém podporujúci maloobchodníkov pri nábore a udržaní si zamestnancov, zákazníci onedlho začnú pociťovať vplyv pri nákupoch," citoval portál bbc.com Dickinsonovú.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie