• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Bývalý štátny tajomník ministrov Počiatka a Mikloša radí vláde Tadžikistanu

Bývalý štátny tajomník ministrov Počiatka a Mikloša radí vláde Tadžikistanu

František Palko sa preslávil aj škandalóznym videom.

BRATISLAVA 14. septembra (WebNoviny.sk) - Bývalý štátny tajomník František Palko od začiatku septembra pôsobí ako externý poradca vlády Tadžikistanu. Ako prvý o tom informoval web .

„Do Tadžikistanu potrebovali človeka s mojím profesionálnym profilom a ja som sa rozhodol na túto novú výzvu zareagovať pozitívne. Štruktúry Európskej komisie ma po relatívne dlhom a náročnom schvaľovacom procese odsúhlasili na túto pozíciu a tak som dnes tu,“ povedal Palko pre Parlamentné listy.

Palko pôsobil od roku 2012 do roku 2016 ako štátny tajomník na ministerstve dopravy, keď bol šéfom rezortu Ján Počiatok. Predtým bol tiež štátnym tajomníkom na ministerstve financií pod vedením Ivana Mikloša, kde mal na starosti rozpočet verejnej správy a aj vstup Slovenska do eurozóny.

Pre Parlamentné listy Palko uviedol, že oblasť ktorej sa na novej pozícii radcu venuje, je sféra verejných financií, teda oblasť, ktorej sa 12 rokov venoval na slovenskom ministerstve financií. "Mojou pracovnou náplňou je pomôcť miestnej štátnej administratíve pri tvorbe, realizácii a hodnotení rozpočtu verejnej správy na báze programového a viacročného rozpočtovania," dodal.

Palko sa "preslávil" aj škandálom, keď novinárom hovoril o výsledkoch cestovného ruchu. Video, v ktorom sa mu pletie jazyk, bľaboce a nie je mu poriadne rozumieť sa stalo hitom internetu. V súčasnosti je Palko aj členom dozornej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne a riaditeľom Inštitútu hospodárskej politiky.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie