• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Bronzový medailista Krušeľnickij odmieta vedomý doping, nikdy v kariére neužil zakázanú látku

Bronzový medailista Krušeľnickij odmieta vedomý doping, nikdy v kariére neužil zakázanú látku

Olympijský športovec z Ruska spoločne s manželkou Anastasiou Bryzgalovou získali na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu bronz v miešaných družstvách v curlingu.

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) - Pozitívny dopingový nález ruského hráča curlingu Alexandra Krušeľnického bude mať pravdepodobne aj trestnoprávnu dohru.

Aj B-vzorka preukázala meldónium

Olympijský športovec z Ruska spoločne s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou získali na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu bronz v miešaných družstvách v curlingu.

Krušeľnickému však aj po analýze B-vzorky preukázali meldónium a takmer určite pár dodatočne diskvalifikujú. Otázkou ostáva, ako sa športovcovi dostala do organizmu zakázaná látka. Podľa špecializovaného portálu insidethegames.biz práve to by malo byť predmetom policajného vyšetrovania v jeho domovskej krajine.

Pozitívny test šokoval aj jeho manželku

"Naši športovci pravidelne spolupracujú so Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) aj Medzinárodným olympijským výborom (MOV). Odovzdávajú vzorky častejšie ako iní športovci. Ak sa preukáže pozitívny nález, ide o individuálne zlyhanie. Plne podporujeme nulovú toleranciu dopingu aj aktivity WADA v tomto smere," uviedlo v stanovisku vedenie výpravy OŠR.


Krušeľnickij s Bryzgalovovou boli prví pretekári z Ruska v miešaných družstvách v tomto odvetví. "V prvom rade sa ospravedlňujem svojim kolegom z OŠR aj celej delegácii a fanúšikom. Je mi veľmi ľúto, že historický triumf Ruska zatienil dopingový škandál. Som pripravený plne spolupracovať, nikdy v kariére som vedome neužil zakázanú látku. Som zásadne proti dopingu a snažím sa pravidlá dodržiavať čo najdôslednejšie. Môj pozitívny test ma šokoval rovnako ako moju manželku Nasťu," vyhlásil v stanovisku Krušeľnickij.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie