• Dnes je: Nedeľa 18. februára 2018 meniny má Jaromír

Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností

Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností

Theresa Mayová uviedla, že má pre Putina „jednoduchý odkaz“ a síce, že si musí zvoliť „veľmi odlišnú cestu“ od tej, v rámci ktorej Moskva v posledných rokoch anektovala Krym, vyvolala konflikt na Ukrajine a uskutočnila kybernetické útoky voči vládam a par

LONDÝN 14. novembra (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová ostro skritizovala Rusko a obvinila ho, že zasahuje do volieb iných štátov a uskutočňuje kybernetické špionážne útoky. Boli to pritom doteraz najostrejšie slová Mayovej na adresu Kremľa.


Na bankete v Londýne premiérka vyhlásila, že vláda ruského prezidenta Vladimira Putina sa pokúša podkopávať slobodné demokratické spoločnosti. Podľa jej slov "šíri nepravdivé príbehy" s cieľom "rozsiať na Západe spory". Dodala, že Británia o "neustále konflikty" s Ruskom nemá záujem a bude ochraňovať svoje záujmy.

Mayovej odkaz Putinovi

Mayová uviedla, že má pre Putina "jednoduchý odkaz" a síce, že si musí zvoliť "veľmi odlišnú cestu" od tej, v rámci ktorej Moskva v posledných rokoch anektovala Krym, vyvolala konflikt na Ukrajine a uskutočnila kybernetické útoky voči vládam a parlamentom naprieč Európou.

"Rusko opakovane narušilo vzdušné priestory viacerých európskych štátov a pokračuje v kybernetickej špionáži a rozvratoch. To zahŕňa, okrem mnohých ďalších, miešanie sa do volieb a hackerské útoky na dánske ministerstvo zahraničia či Bundestag," uviedla premiérka.

Johnson navštívi Rusko

Podľa jej slov by Rusko mohlo byť cenným partnerom pre Západ, keby "hralo podľa pravidiel". "Vieme, čo robíte, ale neuspejete," odkázala do Moskvy Mayová.

Mayovej slová sú v ostrom protiklade s vyjadrením amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý minulý týždeň povedal, že verí Putinovi, ktorý poprel akékoľvek zásahy do minuloročných prezidentských volieb v USA.

Britský minister zahraničia Boris Johnson by mal Rusko navštíviť v decembri.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Elektronická koža Vám zmeria tlak, teplotu a môžete s ňou hrať aj videohry!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie