• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Bratislavčan nechal malé dieťa v zamknutom aute v podzemnej garáži, prípad vyšetruje polícia

Bratislavčan nechal malé dieťa v zamknutom aute v podzemnej garáži, prípad vyšetruje polícia

Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu opustenia dieťaťa.

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) - Otec nechal trojročné dieťa v uzamknutom aute v podzemnej garáži nákupného centra v Bratislave, polícia okolnosti prípadu vyšetruje.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Slamková, v utorok 6. februára pred 14:30 prijala polícia oznámenie o dieťati ponechanom v uzamknutom vozidle v podzemnej garáži obchodného centra. Po príchode na miesto policajti zistili, že v aute sa na mieste spolujazdca nachádza plačúce dieťa pripnuté v autosedačke.

Dieťa začalo vracať

Polícia sa snažila kontaktovať majiteľa vozidla, na výzvu prostredníctvom rozhlasu obchodného domu sa k autu nikto nedostavil. Keďže dieťa vo vozidle začalo vracať, policajti násilným spôsobom, tak aby neprišlo k zraneniu dieťaťa, vnikli do vozidla a dieťa z neho vytiahli.


Potom sa na miesto dostavil otec dieťaťa, ako aj Záchranná zdravotná služba. Policajti zistili, že dieťa sa v aute nachádzalo približne hodinu. Trojročné dieťa potom previezli do jednej z bratislavských nemocníc, pričom kontrolné vyšetrenie nepreukázalo u neho žiadne zranenia.

Zločin opustenia dieťaťa

Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu opustenia dieťaťa. V prípade preukázania viny hrozí otcovi za uvedené konanie trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Polícia tiež apeluje na rodičov, aby svoje deti nenechávali zatvorené v motorovom vozidle, pretože tým môžu ohroziť ich život a zdravie. Zároveň vyzývajú všetkých, ktorí sa stanú svedkom takejto situácie, aby políciu neváhali kontaktovať na bezplatnom čísle 158.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie