• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Bránami parlamentu a hradu prešlo počas osláv prijatia Ústavy SR takmer 20-tisíc ľudí

Bránami parlamentu a hradu prešlo počas osláv prijatia Ústavy SR takmer 20-tisíc ľudí

Najstarší návštevník parlamentu mal 90 rokov.

BRATISLAVA 2. septembra (WebNoviny.sk) - Oslavy 25. výročia prijatia Ústavy SR, ktoré boli spojené s Dňom otvorených dverí na pôde Národnej rady SR, prilákali v piatok do parlamentu a na Bratislavský hrad takmer 20-tisíc ľudí.


Informovala o tom hovorkyňa Zuzana Čižmáriková. Najstarší návštevník parlamentu mal 90 rokov, ktoré oslávil práve na pôde parlamentu a najmladší 3 mesiace, dodala. Na slávnostnej mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR sa prvýkrát stretli takmer všetci bývalí predsedovia parlamentu od roku 1989. Túto významnú chvíľu si uctili aj bývalí prezidenti Slovenskej republiky, zosumarizovala hovorkyňa.


V Národnej rade SR a na Bratislavskom hrade bol pre verejnosť bohatý program. Okrem folklórnych vystúpení bola vystavená aj policajná či vojenská technika, i národné plemená niektorých zvierat. Počas dňa politici zasadli na slávnostnej schôdzi, v priebehu dňa diskutovali s občanmi. V závere dňa sa uskutočnil aj galaprogram Zem spieva. Oslavy 25. výročia prijatia Ústavy SR ukončili slávnostné salvy a ohňostroj.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie