• Dnes je: Štvrtok 21. júna 2018 meniny má Alojz

Boston bojuje proti islamofóbii, spúšťa plagátovú kampaň

Boston bojuje proti islamofóbii, spúšťa plagátovú kampaň

Plagáty v uliciach mesta ľuďom vysvetlia, ako sa správať, ak sa stanú svedkami slovných útokov na menšiny.

BOSTON 18. júla (WebNoviny.sk) - Mesto Boston spustilo novú kampaň zameranú na boj proti islamofóbii. Prostredníctvom plagátov umiestnených na autobusových zastávkach a iných verejných miestach ponúka návod, ako sa zachovať, ak sa človek stane svedkom útoku na ľudí s odlišným vzhľadom či náboženským vierovyznaní.

Kampaň sa snaží povzbudiť ľudí

Kampaň sa začala v pondelok a obsahuje 50 rôznych plagátov, ktoré krok za krokom vysvetľujú, ako v takejto situácii zareagovať. Nesie názov "Čo robiť, ak sa stanete svedkom islamofóbneho obťažovania" a snaží sa povzbudiť ľudí, aby v takejto situácii pomohli obťažovanej osobe a odviedli pozornosť od násilníka.


Táto technika sa nazýva nekomplementárne správanie a má za cieľ zbaviť sa agresívnej osoby zvrátením jej očakávania a jej ignorovaním. "Plagáty sú jedným zo spôsobov, ktorým vyjadrujeme, že v Bostone sú všetci vítaní. Kľúčom k boju s intoleranciou je vzdelanie a tieto plagáty prinášajú jednoduchú stratégiu, ako sa správať k svojmu okoliu," vyjadril sa primátor Bostonu Marty Walsh.

Moslimská komunita kampaň chváli

Moslimská komunita žijúca v meste kampaň chváli. "Povzbudzujeme všetkých spoluobčanov, aby zaujali takýto prístup ku všetkým, ktorí to budú potrebovať, či už ide o moslimov, Latinoameričanov alebo iných," uviedla Suzan El-Rayess, riaditeľka pre občiansku angažovanosť v kultúrnom centre islamskej spoločnosti v Bostone.

Plagáty, ktoré navrhla francúzska umelkyňa Maeril, budú v meste visieť šesť mesiacov.

 


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie