• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Bokroš nie je spokojný s výsledkom, vyzdvihol výkon mladých Slovákov proti obrovskej kvalite

Bokroš nie je spokojný s výsledkom, vyzdvihol výkon mladých Slovákov proti obrovskej kvalite

„Na týchto majstrovstvách sveta sme ukázali, že môžeme hrať s každým súperom,“ povedal tréner Slovákov.

BUFFALO 3. januára (WebNoviny.sk) - Tesnou štvrťfinálovou prehrou 2:3 so Švédmi a so vztýčenou hlavou sa rozlúčili slovenskí hokejisti s majstrovstvami sveta do 20 rokov v americkom Buffale. Presne pred rokom v kanadskom Montreale sa v rovnakej fáze turnaja zrodila hladká slovenská prehra s tým istým súperom 3:8. Vtedy skončili Slováci celkovo na ôsmej priečke, teraz sa lúčia v celkovej klasifikácii ako siedmi. Za sebou však zanechali výrazne kvalitnejšiu hernú stopu, čo je prísľub do budúcnosti.

"Musím povedať, že som spokojný s výkonmi hráčov, ale nie s výsledkom. Naozaj sme boli blízko, žiaľ, nevyšlo nám to. Hrali sme proti obrovskej kvalite, ale aj my sme ukázali kvalitu. Dobre sme sa na súpera pripravili a zohrali s ním vyrovnanú partiu. Žiaľ, boli sme to my, kto naháňal náskok súpera a nestačilo to. Našou technickou chybou sme si v závere nemohli zahrať power-play. Škoda toho. Hovorí sa, že kto nevyužije presilovku 5 na 3, nemôže vyhrať," uviedol v pozápasovom hodnotení tréner slovenského výberu do 20 rokov Ernest Bokroš vo videu na webe SZĽH.

Rozhodol jeden gól v prospech Švédov

Na otázku, v čom konkrétne boli Švédi o jeden gól lepší, Bokroš odpovedal: "Možno to bolo aj o technických zručnostiach, možno chýbal aj kúsok šťastia. Striel sme mali dosť. Som maximálne spokojný s výkonom aj prístupom hráčov, len ma mrzí výsledok. Taká šanca neprichádza každý rok," pokračoval 58-ročný rodák z Karvinej.


Slovenský tím v Buffale herne a výsledkovo nezvládol iba vstup do turnaja proti Kanade (0:6). Potom prišiel šokujúci triumf nad úradujúcimi majstrami sveta Američanmi (3:2), prehra 2:5 v relatívne vyrovnanom súboji s Fínmi a hladké potvrdenie postupu do osmičky najlepších proti Dánom (5:1). Štvrťfinále so Švédskom potom rozhodol jeden gól v prospech výberu "Troch koruniek".

"Proti Švédom sme odohrali jeden z najlepších zápasov na turnaji. Pred tento výkon ešte kladiem triumf nad USA, lebo víťazstvo je víťazstvo. Na týchto majstrovstvách sveta sme všeobecne ukázali, že môžeme hrať s každým súperom. Aj preto konečné 7. miesto nás všetkých mrzí," uviedol jeden z najlepších slovenských obrancov Martin Fehérváry, ktorý dlhodobo pôsobí vo Švédsku.

Dobrý základ pre budúcnosť

Práve Fehérváry je jedným z deviatich hráčov v súčasnom Bokrošovom výbere s ročníkom narodenia 1999, ktorí sa môžu predstaviť na MS do 20 rokov ešte aj v budúcej sezóne v kanadskom Vancouveri. Aj toto je jeden z pozitívnych odkazov súčasného tímu do budúcnosti.


"Pozorný fanúšik si určite všimol, že ja so svojím realizačným tímom vždy dávame na týchto šampionátoch šancu aj mladším hráčom. To aby bol dobrý základ aj pre budúcnosť. Myslím si, že na tomto šampionáte sme si ho vytvorili našimi výkonmi," uviedol Ernest Bokroš.

Na zhrňujúcu otázku, či je všeobecne spokojný s účinkovaním svojho mužstva na šampionáte v Buffale, odpovedal: "Chcel by som pochváliť celý tím a takto po skončení nášho posledného zápasu nevyzdvihovať lídrov. Keby mi pred majstrovstvami sveta niekto povedal, že odohráme také zápasy v takej náročnej skupine, bol by som spokojný. Spokojný som aj teraz, pretože sme dobre reprezentovali Slovensko aj náš mládežnícky hokej," uzavrel Bokroš na webe hockeyslovakia.sk.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie