• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Blaško pozastavil svoje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry na bratislavského župana

Blaško pozastavil svoje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry na bratislavského župana

O ďalších svojich krokoch chce Blaško informovať na pondelkovej tlačovej besede.

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) Rastislav Blaško dočasne pozastavuje svoje rozhodnutie vzdať sa oficiálne kandidatúry. Agentúru SITA o tom informoval s tým, že oficiálne svoju kandidatúru nestiahol.

To, že odstupuje z kandidatúry na post predsedu BSK povedal v pondelkovej diskusnej relácii RTVS Voľby do samosprávnych krajov 2017. „Naďalej kandidujem na poslanca BSK za mesto Pezinok,“ uvádza Blaško a dodáva, že o ďalších svojich krokoch vo veci kandidatúry na predsedu BSK bude informovať na tlačovej besede v pondelok 23. októbra.

Kandiduje 17 kandidátov

Na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v nadchádzajúcich voľbách do orgánov VÚC kandiduje sedemnásť kandidátov, a to podnikateľ Jozef Danko (nezávislý), súčasný predseda BSK Pavol Frešo (nezávislý), bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik (nezávislý), novinár Ľubomír Huďo (nezávislý), podnikateľ Martin Jakubec (nezávislý), starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý (nezávislý), starosta mestskej časti Bratislava-Vajnory Ján Mrva (nezávislý), bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler (nezávislý).


Koalícia strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a NOVA, Strana maďarskej komunity (SMK), Občianska konzervatívna strana (OKS), Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska postavila ako svojho kandidáta ta poslanca NR SR za SaS Juraja Drobu, za Stranu zelených Slovenska (SZS) kandiduje jej predsedníčka Natália Hanulíková, pedagóg Marián Leinerovič kandiduje za Nový parlament, publicistu Daniela Krajcera podporujú strany Most-Híd, SKOK - Európski liberálni demokrati a Strana zelených.

Jednokolová voľba

Strana moderného Slovenska podporí farmaceuta Milana Lopašovského, SNS štátneho tajomníka MZVaEZ SR Lukáša Parízka, Komunistická strana Slovenska prekladateľa Jalala Suleimana a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku kultúrno-osvetového pracovníka Andreja Trnovca. Kandidatúry na post predsedu BSK sa zatiaľ oficiálne vzdal Ľubomír Kolárik, ktorý kandidoval za Stranu zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov.

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

 

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie