• Dnes je: Pondelok 23. apríla 2018 meniny má Vojtech

Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda

Blaha: Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda

Ľuboš Blaha si podľa vlastných slov uvedomuje hnev občanov v uliciach, na druhej strane vníma aj hnev voličov koalície, ktorí sú znepokojený vyhrotenou situáciou.

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) - Na základe vôle troch percent voličov by v demokratickom štáte nemala padať vláda.

V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to v nedeľu povedal poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) s tým, že počty ľudí, ktoré v piatok demonštrovali v uliciach predstavujú približne tri percentá oprávnených voličov.

„To sa nedeje ani v afrických štátoch. v niektorých áno, v tých menej civilizovaných, kde sa stane, že nejaký náčelník nerešpektuje, že voľby vyhral iný náčelník a potom sú z toho občianske vojny," vyhlásil.

Hnev občanov si uvedomuje

Blaha si podľa vlastných slov uvedomuje hnev občanov v uliciach, na druhej strane vníma aj hnev voličov koalície, ktorí sú znepokojený vyhrotenou situáciou.


„Polovica Slovenska alebo aspoň 700 000 voličov Smeru chce kľud v uliciach," povedal s tým, že v každej krajine existujú nespokojní ľudia. Opozícia je pritom podľa Blahu od volieb v roku 2016 „mocensky neukojená".

„Dovládnime ďalšie dva roky normálnou demokratickou, proeurópskou sociálne demokratickou vládou a nespochybňujme výsledky volieb, ktoré boli maximálne legitímne," uviedol.

Nutný pokoj a stabilita

Podľa Blahu sa v rámci súčasnej politickej situácie prestalo hovoriť o najpodstatnejšom, čo je vražda dvoch mladých ľudí. „O tom už zrazu nikto nehovorí alebo len veľmi málo ľudí. Celé sa to spolitizovalo," povedal Blaha.


Na Slovensku je podľa Blahu momentálne nutný pokoj a stabilita. „Nemôžete tu vytvoriť atmosféru, aká tu bola v stredoveku, že ukáže inkvizítor na niekoho prstom a dav ho teraz ide zlynčovať. My tu máme orgány, políciu, vyšetrovateľa, prokuratúru, súdy, ktoré musia veci vyšetriť," zdôraznil.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video V Tureckom Jazere objavili záhadný tri tisíc ročný hradZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie