• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Bašku za župana vo voľbách do VÚC podporujú Smer-SD, SNS, Most-Híd a Strana zelených

Bašku za župana vo voľbách do VÚC podporujú Smer-SD, SNS, Most-Híd a Strana zelených

Predstavitelia štyroch politických strán sa v Trenčíne dohodli na spoločnom postupe pred regionálnymi voľbami.

TRENČÍN 5. septembra (WebNoviny.sk) – Deklaráciu o spolupráci a partnerstve politických strán vo voľbách do Trenčianskeho samosprávneho kraja podpísali v pondelok v Trenčíne predstavitelia Smeru-SD, Slovenskej národnej strany, Mosta – Híd a Strany zelených.


Dohodli sa na plnej podpore kandidátovi na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavovi Baškovi (Smer-SD), na spoločnej kandidátke na poslancov, na spoločnom postupe vo volebnej kampani a na napĺňaní rozvojových zámerov kraja. Agentúru SITA o tom informoval Marek Briestenský, krajský tajomník Smeru-SD v Trenčíne.


Medzi priority koalície patrí oblasť stredného školstva, zdravotníctvo, sociálna pomoc, kultúra, šport, ale aj rozvoj infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy.

Štyridsaťdvaročný Jaroslav Baška svoju kandidatúru oznámil ešte koncom júna na Trenčianskom hrade. V tomto volebnom období je predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja, pred štyrmi rokmi vo voľbách zvíťazil už v prvom kole. Zároveň je aj poslancom Národnej rady SR za Smer. V minulosti pôsobil ako starosta obce Dohňany, ale bol aj ministrom obrany.

Tohtoročné voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra, voľby budú prvýkrát len jednokolové.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie