• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2018 meniny má Etela

Bašku za župana vo voľbách do VÚC podporujú Smer-SD, SNS, Most-Híd a Strana zelených

Bašku za župana vo voľbách do VÚC podporujú Smer-SD, SNS, Most-Híd a Strana zelených

Predstavitelia štyroch politických strán sa v Trenčíne dohodli na spoločnom postupe pred regionálnymi voľbami.

TRENČÍN 5. septembra (WebNoviny.sk) – Deklaráciu o spolupráci a partnerstve politických strán vo voľbách do Trenčianskeho samosprávneho kraja podpísali v pondelok v Trenčíne predstavitelia Smeru-SD, Slovenskej národnej strany, Mosta – Híd a Strany zelených.


Dohodli sa na plnej podpore kandidátovi na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavovi Baškovi (Smer-SD), na spoločnej kandidátke na poslancov, na spoločnom postupe vo volebnej kampani a na napĺňaní rozvojových zámerov kraja. Agentúru SITA o tom informoval Marek Briestenský, krajský tajomník Smeru-SD v Trenčíne.


Medzi priority koalície patrí oblasť stredného školstva, zdravotníctvo, sociálna pomoc, kultúra, šport, ale aj rozvoj infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy.

Štyridsaťdvaročný Jaroslav Baška svoju kandidatúru oznámil ešte koncom júna na Trenčianskom hrade. V tomto volebnom období je predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja, pred štyrmi rokmi vo voľbách zvíťazil už v prvom kole. Zároveň je aj poslancom Národnej rady SR za Smer. V minulosti pôsobil ako starosta obce Dohňany, ale bol aj ministrom obrany.

Tohtoročné voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra, voľby budú prvýkrát len jednokolové.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie