Antonina V. do vydávacej väzby prebieha....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> Antonina V. do vydávacej väzby prebieha....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Antonina V. známeho z článkov Kuciaka vyšetruje prokuratúra, rozhodne sa o vydaní do Talianska

Antonina V. známeho z článkov Kuciaka vyšetruje prokuratúra, rozhodne sa o vydaní do Talianska

Košický krajský súd rozhodol uznesením o vzatí Antonina V.

KOŠICE 24. apríla (WebNoviny.sk) – Po rozhodnutí košického krajského súdu o vzatí obvineného talianskeho občana Antonina V. do vydávacej väzby prebieha predbežné vyšetrovanie prokurátora.

Uviedol to v utorok v odpovedi na otázku agentúry SITA hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko. Doložil, že v rámci vyšetrovania sa budú vykonávať úkony rozhodujúce o tom, či bude osoba vydaná do Talianska.

Súdu doručili európsky zatýkací preukaz

Košický krajský súd rozhodol uznesením o vzatí Antonina V. do vydávacej väzby v piatok 20. apríla na návrh košickej prokuratúry, ktorá súdu doručila originál európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny. Antonino V. nepodal voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu polícia zadržala 42-ročného Antonina V. 13. marca.


„Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním súhlasí. Ak by to tak bolo, bude o vydaní rozhodovať prokurátor. Ak obvinený s vydaním súhlasiť nebude, budeme súdu predkladať návrh na vykonanie európskeho zatýkacieho rozkazu spolu s ďalšími potrebnými dokumentmi. O tom, či je vydanie prípustné, by rozhodoval krajský súd,“ povedal Filičko.

Nezákonné obchodovanie s narkotikami

Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino V. spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.


Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Účelom vydávacej väzby je zabezpečenie prítomnosti vyžiadanej osoby a zabránenie, aby nedošlo k zmareniu účelu konania o európskom zatýkacom rozkaze.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie