• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Anjel strážny lobistom

Anjel strážny lobistom

O fungovaní sveta má každý človek svoju vlastnú predstavu.

BRATISLAVA 27. septembra 2017 (WBN/PR) - O fungovaní sveta má každý človek svoju vlastnú predstavu. Teda, väčšina ľudí určite, pričom pravdou zároveň je, že v hrubých rámcoch sa mnohé idey prelínajú. Napriek tomu je vesmírna paleta neobyčajne široká a pestrá.

Rôzne teórie, názory a presvedčenia sa však opäť pretínajú minimálne v jednom bode. Nech svet vnímame akokoľvek, o existencii určitých zákonitostí v jeho systéme pochybuje málokto.

A ak sa v tejto úvahe posunieme ešte ďalej, rôznime sa v ďalšom pohľade – schopnosti či možnosti beh dejín a udalostí nejakým spôsobom ovplyvňovať či korigovať.

Ak veríme, že svet niekto, resp. niečo riadi, je nad slnko jasnejšie, že ten „hore“ nemôže byť všade. Kto sa skôr prikláňa k náhodne a chaoticky fungujúcemu systému, tiež to nemá ľahké.

Ako sa v tom celom nestratiť a zvýšiť svoje šance na úspech? Maximalizovať zdravie, šťastie, radosť a tak ďalej v osobnom i pracovnom živote? Vždy a na každom kroku?

Oprieť sa o vlastné sily a nasadenie sa oplatí za každých okolností. Niekto na tejto úrovni začína i končí, niekto o úspechu sníva a spolieha sa „len“ na vlastnú fantáziu. Sú však aj takí, ktorí sa snažia a navyše svoje požiadavky či predstavy viac či menej presne naformulované posielajú ďalej, aby dostali radu, pomoc či podporu.

A príslušný anjel strážny ako správny lobista prehodí výhybku a postrčí ich želanie smerom k cieľu. Možno pritom niekoho iného posunie na vedľajšiu koľaj. Nuž, stane sa. Svet nie je vždy spravodlivý. Toto jednoducho nemožno reklamovať. Máme však všetci možnosť vybrať si skutočne kompetentného anjela strážneho?

http://www.amrop.sk/sk/clanok/?clanok=3144


Martin Krekáč, Amrop Founding Partner Chairman Jenewein Group

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie