• Dnes je: Štvrtok 26. apríla 2018 meniny má Jaroslava

Anita Wlodarczyková zažiarila na Zlatej tretre, utvorila rekord mítingu

Anita Wlodarczyková zažiarila na Zlatej tretre, utvorila rekord mítingu

Anita Wlodarczyková v Ostrave štyrikrát za 79 m a rekord mítingu 79,72.

OSTRAVA 27. júna (WebNoviny.sk) - Hneď úvodná súťažná disciplína 56. ročníka atletického mítingu Zlatá tretra Ostrava priniesla prekonanie rekordu podujatia.

Poľka Anita Wlodarczyková v utorok podvečer na vedlľajšej ploche Mestského štadióna v Ostrave-Vítkoviciach suverénne ovládla ženské kladivo a výkonom 79,72 m vylepšila svoj vlastný výkon spred roka o 1,18 m. Za svojím svetovým výkonom roka z májovej Dauhy (79,83) zaostala o jediný centimeter.


Dlhodobá suverénka svetového kladiva Wlodarczyková celkovo štyrikrát prekonala hranicu 79 m a druhú Číňanku Wang Čeng zdolala o 3,47 m. Tretia skončila Hanna Skydanová z Azerbajdžanu (74,25). Slovensko nemalo zastúpenie.

Tridsaťjedenročná Wlodarczyková, ktorá je úradujúcou olympijskou víťazkou, majsterkou sveta aj Európy v kladive, triumfovala v Ostrave už po deviaty raz. "Verím, že na desiatykrát to vyjde aj na tých 80 m," dodala sympatická Poľka, ktorá zvíťazila aj pred 10 dňami na mítingu P - T - S v Šamoríne a celkovo premožiteľku nenašla už 37-krát v rade.

"Boli to moje najlepšie preteky v tomto roku, ale k prekonaniu osemdesiatky mi chýba ešte o čosi zlepšená technika. Najmä rýchlosť v roztočení v úvode pokusu. Celkovo som však spokojná s dnešným výkonom," uviedla Anita Wlodarczyková. Mužské kladivo sa v Ostrave začalo o 18.30 h. V súťaži nechýba aj slovenský reprezentant Marcel Lomnický.

Zlatá tretra - kladivo - ženy

, 2. Wang Čeng (Čína) 76,25, 3. Skydanová (Azer.) 74,25, 4. Hitchonová (V. Brit.) 73,68, 5. Kopronová 73,39, 6. Fiodorowová (obe Poľ.) 72,03.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie