• Dnes je: Štvrtok 21. júna 2018 meniny má Alojz

Anita Wlodarczyková zažiarila na Zlatej tretre, utvorila rekord mítingu

Anita Wlodarczyková zažiarila na Zlatej tretre, utvorila rekord mítingu

Anita Wlodarczyková v Ostrave štyrikrát za 79 m a rekord mítingu 79,72.

OSTRAVA 27. júna (WebNoviny.sk) - Hneď úvodná súťažná disciplína 56. ročníka atletického mítingu Zlatá tretra Ostrava priniesla prekonanie rekordu podujatia.

Poľka Anita Wlodarczyková v utorok podvečer na vedlľajšej ploche Mestského štadióna v Ostrave-Vítkoviciach suverénne ovládla ženské kladivo a výkonom 79,72 m vylepšila svoj vlastný výkon spred roka o 1,18 m. Za svojím svetovým výkonom roka z májovej Dauhy (79,83) zaostala o jediný centimeter.


Dlhodobá suverénka svetového kladiva Wlodarczyková celkovo štyrikrát prekonala hranicu 79 m a druhú Číňanku Wang Čeng zdolala o 3,47 m. Tretia skončila Hanna Skydanová z Azerbajdžanu (74,25). Slovensko nemalo zastúpenie.

Tridsaťjedenročná Wlodarczyková, ktorá je úradujúcou olympijskou víťazkou, majsterkou sveta aj Európy v kladive, triumfovala v Ostrave už po deviaty raz. "Verím, že na desiatykrát to vyjde aj na tých 80 m," dodala sympatická Poľka, ktorá zvíťazila aj pred 10 dňami na mítingu P - T - S v Šamoríne a celkovo premožiteľku nenašla už 37-krát v rade.

"Boli to moje najlepšie preteky v tomto roku, ale k prekonaniu osemdesiatky mi chýba ešte o čosi zlepšená technika. Najmä rýchlosť v roztočení v úvode pokusu. Celkovo som však spokojná s dnešným výkonom," uviedla Anita Wlodarczyková. Mužské kladivo sa v Ostrave začalo o 18.30 h. V súťaži nechýba aj slovenský reprezentant Marcel Lomnický.

Zlatá tretra - kladivo - ženy

, 2. Wang Čeng (Čína) 76,25, 3. Skydanová (Azer.) 74,25, 4. Hitchonová (V. Brit.) 73,68, 5. Kopronová 73,39, 6. Fiodorowová (obe Poľ.) 72,03.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie