Danko vystúpi s oficiálnym prejavom na pôde srbského parlamentu.

Vzácny....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> Danko vystúpi s oficiálnym prejavom na pôde srbského parlamentu.

Vzácny....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Andrej Danko pocestuje do Srbska, na oficiálnej návšteve vystúpi s prejavom v parlamente

Andrej Danko pocestuje do Srbska, na oficiálnej návšteve vystúpi s prejavom v parlamente

Oficiálna návšteva predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka je v poradí jeho druhou návštevou Srbskej republiky po minuloročnej júnovej účasti na inaugurácii nového srbského prezidenta Aleksandra Vučića.

BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vystúpi s oficiálnym prejavom na pôde srbského parlamentu.

Vzácny okamih

Po minuloročnom verejnom vystúpení , dostal ako prvý slovenský politik takúto možnosť aj na pôde srbského Národného zhromaždenia. Predseda slovenského parlamentu pobudne na oficiálnej návšteve Srbska v dňoch 6. – 8. júna. Agentúru SITA o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.

„Prejav v štátnej dume bol pre mňa vzácnym okamihom. Rovnakú zodpovednosť cítim aj teraz pred vystúpením v Srbsku. Je to štát, ktorý je nám Slovákom blízky. Sme Slovania, naša kultúra, dejiny a vnímanie sveta sú po stáročia navzájom prepojené,“ cituje tlačová správa predsedu Národnej rady Andreja Danka.

Druhá návšteva po inaugurácii prezidenta

V pléne Národného zhromaždenia v Srbsku za posledné obdobie vystúpili významné osobnosti politického aj verejného života, ako napríklad britský princ Charles, vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné vzťahy a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini, predseda Medziparlamentnej únie Saber Chowdhury, či bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz, uvádza sa v tlačovej správe.


Oficiálna návšteva predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka je v poradí jeho druhou návštevou Srbskej republiky po minuloročnej júnovej účasti na inaugurácii nového srbského prezidenta Aleksandra Vučića. Podľa písania tamojších médií, Danko by v Srbsku mal navštíviť aj Kragujevac, kde sa pripomenie storočnica kragujevskej vzbury, počas ktorej v roku 1918 popravili 44 slovenských vojakov 71. trenčianskeho pešieho pluku.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie