• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Andrej Danko odchádza na návštevu Srbska, na pôde parlamentu prednesie oficiálny prejav

Andrej Danko odchádza na návštevu Srbska, na pôde parlamentu prednesie oficiálny prejav

Predseda slovenského parlamentu Andrej Danko odcestuje do Srbska dnes popoludní BRATISLAVA 6.

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vystúpi vo štvrtok s oficiálnym prejavom na pôde srbského parlamentu.

Po minuloročnom verejnom vystúpení v Štátnej dume Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie, dostal ako prvý slovenský politik takúto možnosť aj na pôde srbského Národného zhromaždenia.

„Je to štát, ktorý je nám Slovákom blízky. Sme Slovania, naša kultúra, dejiny a vnímanie sveta sú po stáročia navzájom prepojené,“ povedal predseda Národnej rady Andrej Danko. Do Srbska Danko odcestuje vo štvrtok popoludní. Agentúru SITA o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.


Počas dvojdňovej návštevy sa predseda slovenského parlamentu v Belehrade stretne so srbským prezidentom Aleksandrom Vučićom, premiérkou Anou Brnabić a absolvuje pracovné stretnutie s predsedníčkou Národného zhromaždenia Srbskej republiky Majou Gojković. Predstaviteľov slovenskej komunity predseda NR SR navštívi v Novom Sade a v Kovačici.

Oficiálna návšteva predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka je v poradí jeho druhou návštevou Srbskej republiky po minuloročnej júnovej účasti na inaugurácii nového srbského prezidenta Aleksandra Vučića.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie