• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Americkí hokejisti pre norovírus nepodajú Slovákom ruky po zápase o postup štvrťfinále

Americkí hokejisti pre norovírus nepodajú Slovákom ruky po zápase o postup štvrťfinále

Norovírus ohrozuje podávanie rúk, Američania od toho proti Slovákom upustia.

KANGNUNG 19. februára (WebNoviny.sk) - Jedna z tradícií po skončení hokejových zápasov - podávanie si rúk medzi súpermi v stredovom kruhu - je na zimných olympijských hrách v Pjongčangu ohrozené.

Funkcionári radšej odporúčajú hráčom tľapnúť si navzájom päsťami, než si podať ruky. Príčinou je norovírus, ktorý je vysoko nákazlivý.

Tľapnú si päsťami

Americkí hokejisti si z týchto dôvodov nepodajú ruky so slovenskými po skončení utorkového osemfinálového duelu na olympijskom turnaji v Kórejskej republike.

Otec obrancu amerického tímu Jamesa Wisniewského nebol minulý týždeň pozitívne testovaný na norovírus a jedným zo 49 potvrdených prípadov z 283 v rámci ZOH.


"Príde to z ničoho nič, neviete ako a kde. Aké zlé to môže byť? Isté je, že to nechcete mať v šatni," povedal v pondelok James Wisniewski. To je dôvod, prečo hráči prijímajú preventívne opatrenia a podávanie rúk nahrádzajú tľapnutím si päsťami.

Norovírus je črevná chrípka

Mužský tím USA, s ktorým sa stretnú v utorok slovenskí hokejisti v osemfinálovej bitke, sa rozhodli pre pozastavenie potriasania rúk na turnaji.


Zástupca kapitána tímu USA Jim Slater si dokonca buchol päsťou so zástupcami médií pred rozhovormi: "Je to dobré. Robím to každému. Je to iba z opatrnosti." Ženské hokejové tímy sa rozhodli v pokračovaní potriasania rúk vrátane Američaniek.


Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel si nie je istý, či treba zastaviť podávanie rúk, ale zároveň si myslí, že lepšie je byť opatrený, než potom ľutovať: "Viete, jeden doktor je jedného názoru, druhý iného, tak ako právnici. Je mi to ľúto pre hokej, ale môžeme pomôcť zabrániť nákaze v tíme vo veľmi dôležitej fáze turnaja. Myslím si, že je to dobré rozhodnutie."

Norovírus je zápalové ochorenie čreva a žalúdka, ľudovo črevná chrípka. Môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, hnačku, kŕče v bruchu, únavu a miernu horúčku.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie