• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Americká Demokratická strana zažalovala Trumpa, jeho rodinu, Rusko aj WikiLeaks

Americká Demokratická strana zažalovala Trumpa, jeho rodinu, Rusko aj WikiLeaks

Demokrati žalujú Rusko za to, že podniklo v súčinnosti s Trumpom, jeho rodinnými príslušníkmi a portálom WikiLeaks „bezostyšný útok na americkú demokraciu“.

NEW YORK 20. apríla (WebNoviny.sk) - Americká Demokratická strana v piatok zažalovala prezidenta Donalda Trumpa, jeho syna Donalda Trumpa mladšieho, zaťa Jareda Kushnera, Rusko, a tiež portál WikiLeaks za to, že sa podľa nej spikli s cieľom poškodiť demokratickej kandidátke v prezidentských voľbách z roku 2016 Hillary Clintonovej a pomôcť jej protikandidátovi Trumpovi.

Ako informovala agentúra Associated Press, žalobu podal v piatok na federálnom súde v newyorskom Manhattane Demokratický národný výbor, čo je riadiaci orgán Demokratickej strany.


Demokrati požadujú od žalovaných strán nešpecifikované odškodné a súdny príkaz na zamedzenie budúcich prienikov do počítačových systémov strany. Demokrati v žalobe obviňujú Rusko, že podniklo v súčinnosti s Trumpom, jeho rodinnými príslušníkmi a portálom WikiLeaks "bezostyšný útok na americkú demokraciu".

Trump a jeho spolupracovníci a tiež Rusko informácie o spiknutí s cieľom poškodiť Clintonovej a pomôcť Trumpovi popierajú.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie