• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Akciový trh v Spojených štátoch opäť prudko klesol, Dow Jones si odpísal vyše tisíc bodov

Akciový trh v Spojených štátoch opäť prudko klesol, Dow Jones si odpísal vyše tisíc bodov

Extrémne uvoľnená menová politika bola pritom v uplynulých rokoch jedným z kľúčových zdrojov rekordného rastu amerického akciového trhu.

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) - Americký akciový trh vo štvrtok druhýkrát za posledné štyri dni prudko klesol a priemyselný index Dow Jones si odpísal vyše 1 000 bodov.

Dow Jones a širší index Standard & Poors 500 v porovnaní historickými maximami, na ktorých sa nachádzali iba pred dvoma týždňami, stratili viac ako 10 % hodnoty.

Vzhľadom na nezvyčajne dlhé obdobie expanzie, počas ktorého indexy opakovane prepisovali rekordy, však možno aktuálne straty považovať za prirodzenú korekciu, uviedla agentúra AP.


Standard & Poors 500 klesol o 3,8 % na 2 581 bodov, Dow Jones o 4,1 % na 23 860,46 bodu a technologický Nasdaq o 3,9 % na 6 777,16 bodu.

Po silnom štarte nového roka prispelo k výpredaju akcií zrýchlenie inflácie a pokračujúce upevňovanie trhu práce, čo prospieva špekuláciám, že americká centrálna banka bude prinútená zvyšovať úrokové sadzby rýchlejším tempom. Extrémne uvoľnená menová politika bola pritom v uplynulých rokoch jedným z kľúčových zdrojov rekordného rastu amerického akciového trhu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie