• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Ak by Maďarič odišiel zo strany Smer-SD, Pčolinský si s ním vie predstaviť spoluprácu

Ak by Maďarič odišiel zo strany Smer-SD, Pčolinský si s ním vie predstaviť spoluprácu

Marek Maďarič informácie o straníckych veciach nechce do zasadnutia predsedníctva komentovať.

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Ak by končiaci podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič podľa poslanca hnutia Sme rodina Petra Pčolinského odišiel zo strany a založil vlastný projekt, v budúcnosti si vie skôr predstaviť nejakú formu spolupráce s ním ako so súčasnou garnitúrou.

Snem Smeru-SD bude 9. decembra

Ako povedal pre agentúru SITA Pčolinský, ak by Maďarič odišiel zo Smeru, vie si s ním predstaviť rokovania o možnej spolupráci.


„Vidím veľký rozdiel sedieť za rokovacím stolom s Maďaričom alebo Ficom. Aj názorovo sa jednoznačne skôr zhodnem s Jánom Podmanickým ako s Ľubošom Blahom. Slovensko potrebuje politikov, ktorí neklamú, nekradnú a nepodvádzajú,“ uviedol Pčolinský.

V straníckej funkcii podpredsedu strany skončí minister kultúry Marek Maďarič. Po regionálnych voľbách ponúkol svoju funkciu. Podľa informácií agentúry SITA však tento týždeň v strane oznámil, že ako podpredseda v Smere definitívne končí a na sneme, ktorý bude 9. decembra, sa už o túto funkciu uchádzať nebude.

Maďarič ako možný kandidát na prezidenta

V Smere sa o Maďaričovi začalo hovoriť ako . "Vnútrostranícke otázky do konania predsedníctva nebudeme komentovať," uviedol pre agentúru SITA hovorca Maďariča Jozef Bednár.

Maďarič v polovici novembra povedal, že ak abdikuje, viac sa o tento post uchádzať nebude. "Všetko chce nejaký vývoj. Je celkom možné, že sa vzdám funkcie podpredsedu, ale v takom prípade sa už nebudem znovu o tento post uchádzať," povedal. "Možno mám vyjadrenia, ktoré vyvolávajú kontroverzie, možno sa neviem vždy zladiť s názormi iných ľudí. Ale to je úplne normálne," uviedol.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie