• Dnes je: Piatok 27. apríla 2018 meniny má Jaroslav

USA, Kanada a Mexiko chcú spoločne usporiadať MS vo futbale 2026

USA, Kanada a Mexiko chcú spoločne usporiadať MS vo futbale 2026

Zorganizovať majstrovstvá sveta v roku 2026 so 48 účastníkmi by bola unikátna šanca pre celý región futbalovej zóny CONCACAF.

NEW YORK 9. apríla (WebNoviny.sk) - Spojené štáty americké, Kanada a Mexiko chystajú oznámiť spoločnú kandidatúru na usporiadanie majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2026. Vyplýva to zo sobotňajšieho stretnutia krajín združených vo Futbalovej konfederácii Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF! v Arube. Informácia má zatiaľ neoficiálny charakter, oficiálne vyhlásenie príde na rad v pondelok v Manhattane.

Američania v tejto súvislosti môžu naraziť na problém, ktorým je ostrá antiimigračná politika súčasného prezidenta Donalda Trumpa. O dejisku MS 2026 by sa malo rozhodnúť v roku 2020, keď sa môže Trump posunúť na prezidentskej stoličke do druhého funkčného obdobia. V roku 2026 by však už prezidentom nemal byť.

Na území Severnej Amerike, čiže v rámci zóny CONCACAF, sa konali majstrovstvá sveta vo futbale zatiaľ iba v roku 1994. Ich hostiteľom boli Spojené štáty americké a majstrom sveta sa stala Brazília. "Nemyslím si, žeby USA nedokázali zorganizovať turnaj s potenciálne až 48 účastníkmi bez pomoci ďalších krajín. Na druhej strane je to unikátna šanca zapojiťdo organizovania šampionátu celý severoamerický región," myslí si bývalý americký reprezentačný útočník a teraz futbalový expert ESPN Taylor Twellman.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie