• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Tretina ľudí z Bratislavy a okolia riešila alebo plánuje kúpu nehnuteľnosti

Tretina ľudí z Bratislavy a okolia riešila alebo plánuje kúpu nehnuteľnosti

Hodnota kúpenej alebo zvažovanej nehnuteľnosti väčšinou nepresahuje 100 tis.

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) - Tretina ľudí žijúcich v Bratislave a okolitých krajoch niekedy vo svojom živote riešilo alebo plánuje riešiť kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste a jeho okolí. Z nich už má kúpený byt alebo dom v tejto lokalite 46 %. Kúpu v budúcnosti plánuje 54 % respondentov.

Nie je pritom žiadnym prekvapením, že z opýtaných najviac kupujú (alebo sa chystajú kupovať) nehnuteľnosť v Bratislave a okolí práve ľudia z Bratislavského kraja.

Čo sa týka typu kupovaných nehnuteľností, jedná sa najčastejšie o byt v Bratislave (36 %), v 31 % prípadov potom o dom v okolí Bratislavy na území Slovenska a štvrtina kúpila alebo v budúcnosti kúpi byt v okolí Bratislavy. Necelé 4 % potom kúpila alebo plánujú kúpiť nehnuteľnosť v okolí Bratislavy, ale v Rakúsku a viac ako 2 % v Maďarsku.

Hodnota kúpenej alebo zvažovanej nehnuteľnosti väčšinou podľa výsledkov prieskumu nepresahuje 100 tis. eur. U 37 % respondentov je cena nehnuteľnosti do 150 tis. eur. U 11 % sa cena nehnuteľnosti pohybuje medzi 150 a 200 tis. eurami. Nad 200 tis. eur je to iba 5 %.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia z marca tohto roka. Uskutočnila ho na vzorke tritisíc náhodne vybraných respondentov z internetovej populácie staršej ako 18 rokov.

O Nielsen Admosphere Slovakia

Sme dcérskou spoločnosťou výskumnej agentúry Nielsen Admosphere, a.s. pôsobiacej v Českej republike, s ktorou veľmi úzko spolupracujeme. Okrem výskumov trhu (kvalitatívnych i kvantitatívnych) sa sústreďujeme aj na rozsiahle, metodologicky a technologicky náročné mediálne výskumy. Pomohli sme vybudovať výskum návštevnosti a sociodemografie internetu v Českej republike a na Slovensku (AIMmonitor), od roku 2013 monitorujeme internetovú reklamu (Admosphere SK).

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie