• Dnes je: Nedeľa 22. októbra 2017 meniny má Sergej

Technický šéf Allison opustil Ferrari

Technický šéf Allison opustil Ferrari

MARANELLO 27. júla (WebNoviny.sk) - Tím formuly 1 Ferrari potvrdil odchod technického šéfa Jamesa Allisona s okamžitou platnosťou. Ochod Allisona súvisí s marcovým úmrtím manželky.

"Tím by rád poďakoval Jamesovi za jeho odhodlanie a obetu počas trvania našej spolupráce, v budúcich snahách mu prajeme úspech," povedal šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.

James Allison prišiel do Scuderie pred tromi rokmi z Lotusu, vo Ferrari pôsobil aj v rokoch 2000 - 2005. "Počas rokov strávených v tíme v dvoch rôznych obdobiach a na dvoch rôznych pozíciách som mohol spoznať a oceniť hodnotu tímu a ľudí, ktorí sú jeho súčasťou. Chcem sa poďakovať všetkým za skvelú profesionalitu a ľudské skúsenosti, ktoré sme zdieľali. Prajem každému šťastnú budúcnosť a veľa úspechov," uviedol Allison.

Ferrari v aktuálnej sezóne nepodáva adekvátne výkony a odchod Allisona im k zlepšeniu určite nepomôže. Scuderia ešte nedosiahla víťazstvo, na majstrovský titul čaká deväť rokov. V Pohári konštruktérov jej momentálne patrí druhé miesto, pred tretím Red Bullom má náskok jedného bodu. V nedeľu 31. júla je na programe Veľká cena Nemecka v Hockenheime.

Informácie sú z webu Sky Sports.

Počasie