• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Rokovania o brexite sa pravdepodobne nezačnú v plánovanom termíne

Rokovania o brexite sa pravdepodobne nezačnú v plánovanom termíne

Hovorca Európskej komisie na otázku, či sa vyjednávania o brexite začnú 19.

LONDÝN 12. júna (WebNoviny.sk) - Vyjednávania Bruselu s vládou Veľkej Británie o odchode krajiny z Európskej únie sa pravdepodobne nezačnú na budúci týždeň, ako sa plánovalo. Naznačila to v pondelok Európska komisia (EK).

"Sme si dosť istí", že technické rozhovory "sa môžu začať čoskoro, možno dokonca už tento týždeň," povedal hovorca EK Alexander Winterstein. Na otázku, či rokovania o brexite sa naozaj začnú 19. júna, ako sa naplánovalo, však Winterstein odpovedal: "To nedokážem povedať. To nezávisí úplne od nás."

Britská premiérka Theresa Mayová sa snaží prediskutovať podrobnosti usporiadania v parlamente so severoírskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP), aby získala hlasy pre menšinovú vládu. V minulotýždňových voľbách totiž jej konzervatívci stratili parlamentnú väčšinu. Očakáva sa aj to, že odložia prejav britskej kráľovnej, ktorý načrtne vládnu legislatívnu agendu pre budúci rok. Pôvodne ho kráľovná mala predniesť na budúci týždeň v pondelok.

Článok 50 Lisabonskej zmluvy, ktorým sa začal proces odchodu Veľkej Británie z Európskej únie, premiérka Mayová aktivovala v marci.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie