....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> ....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Štvrtok 23. novembra 2017 meniny má Klement

Roger Federer nebude hrať na Roland Garros, chce úspechy na tráve

Roger Federer nebude hrať na Roland Garros, chce úspechy na tráve

Roger Federer sa chce sústrediť na čo najlepší výsledok na tráve a najmä Wimbledone, kde jeho hra dlhé roky mala najvyššie parametre kvality.

PARÍŽ 15. mája (WebNoviny.sk) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa nepredstaví na treťom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži. Túto informáciu "zavesil" v pondelok na svoju webstránku.

Víťaz tohtoročného Australian Open a dovedna 18-násobný grandslamový šampión sa chce sústrediť na čo najlepší výsledok na tráve a najmä Wimbledone, kde jeho hra dlhé roky mala najvyššie parametre kvality. Informáciu o absencii Federera na parížskej antuke potvrdil aj jeho agent Tony Godsick.


Tridsaťpäťročný bazilejský rodák Federer neuveriteľne úspešne vstúpil do sezóny 2017.

, prvú od Wimbledonu 2012, a neskôr po 11 rokoch tretí raz vo svojej kariére zvládol "hardovú" americkú dvojkombináciu Indian Wells - Miami.

V singlovom renkingu sa tento rok posunul zo 16. už na 4. miesto, aktuálne po vynechaní antukovej časti sezóne je piaty.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie