• Dnes je: Nedeľa 22. apríla 2018 meniny má Slavomír

Najlepší dramatický seriál roka je Panstvo Downton

Najlepší dramatický seriál roka je Panstvo Downton

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) - Historickú drámu Panstvo Downton (2010 - 2015) vyhlásili v pondelok na udeľovaní TV Choice Awards 2016 v Londýne za Najlepší dramatický seriál roka. Cenu pre najlepšieho herca si odniesol Tom Hiddleston, ktorý vďaka výkonu v minisérii Nočný manažér (2016) porazil Jima Cartera, Cilliana Murphyho a Petra Capaldiho.

Najlepšou herečkou sa stala Sarah Lancashire zo seriálu Happy Valley (2014), ktorej konkurentkami boli Laura Carmichael, Hellen McCrory a Suranne Jones. Posledná menovaná stvárnila titulnú úlohu v projekte Doctor Foster (2015), ktorý si čitatelia týždenníka TV Choice zvolili za Najlepšiu novú drámu.

Najlepším rodinným dramatickým seriálom roka sa stal projekt Zavolajte sestričky (2014), ktorý túto cenu získal aj vlani. Cenu pre najlepšiu medzinárodnú show si odniesli tvorcovia fantasy drámy Hra o tróny (2011). V tejto kategórii populárna séria, ktorej predlohou je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, súťažila s projektmi Teória veľkého tresku (2007), Cudzinka (2014) a Walking Dead (2010).

Najviac cien si z pondelkového galavečera odniesla soap opera Emmerdale (1972), ktorá získala dve ocenenia, vrátane trofeje pre Najlepšiu soap operu. Druhé ocenenie si prevzal Danny Miller, ktorý v nej stvárňuje Aarona Dingla, a to pre najlepšieho herca v soap opere. Najlepšou herečkou v soap opere sa stala Lacey Turner z EastEnders (1985). Dve ceny si môže pripísať aj moderátorské duo Ant & Dec, a to za show Ant & Decs Saturday Night Takeaway (2002) a Im a Celebrity...Get Me Out of Here! (2002). Dvojica má s nimi už 32 TV Choice Awards. Cenu za mimoriadny prínos televízii si prevzala herečka Barbara Windsor.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.co.uk a www.tvchoicemagazine.co.uk.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video V Tureckom Jazere objavili záhadný tri tisíc ročný hradPočasie