• Dnes je: Nedeľa 17. júna 2018 meniny má Adolf

Na severnej D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom sa zrazili desiatky áut

Na severnej D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom sa zrazili desiatky áut

Záchranné práce komplikuje veľmi nepriaznivé počasie – silný vietor a snehová búrka.

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Na severnej D 1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom sa stala vo štvrtok reťazová dopravná nehoda. Došlo k nej po 6:00, na mieste sa zrazilo 30 až 40 vozidiel, časť D1 je preto uzatvorená.

Všetci účastníci dopravnej nehody sú už evakuovaní z havarovaných vozidiel. „Osoby, ktoré nie sú zranené, sú v evakuačných autobusoch HaZZ, kde im poskytli deky a teplé nápoje. Zranené osoby boli prevezené do okolitých nemocníc,“ informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Hasiči budú podľa jej slov v spolupráci s odťahovou službou pracovať na uvoľňovaní cestnej komunikácie.

Podľa Farkasovej sa pri nehode zranilo osemnásť osôb. Hovorca záchranárov Boris Chmel uviedol, že päť ľudí bolo zranených ťažko, na miesto prišlo šesť posádok Záchrannej zdravotnej služby. Na mieste momentálne zasahujú aj dve desiatky hasičov, a to z Popradu, Mengusoviec, Levoče, Prešova a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline.

Hasiči robia na autách protipožiarne opatrenia. Farkasová zdôraznila, že situáciu komplikuje veľmi nepriaznivé počasie – silný vietor a snehová búrka.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie