MIAMI 20. marca (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako jedenásty zvíťazil za 117 minút 6:4, 4:6, 6:4 nad domácim držiteľom voľnej karty Vasilom Kirkovom v zápase pondelňajšieho 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (22. marca - 2. apríla, dotácia 7 375 695 USD, tvrdý povrch Laykold).
Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko, 114. v singlovom renkingu, po prekonaní 18-ročného Kirkova (1050.) bude v utorok vo finále kvalifikácie čeliť lídrovi juniorského tzv. kombinovaného svetového rebríčka ITF Miomirovi Kecmanovičovi. Sedemnásťročný Srb figuruje na 651. priečke medzi seniormi, v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne dostal "wild card".
V pondelok sa v 1. kole kvalifikácie predstavia zo Slovákov aj Norbert Gombos a Jozef Kovalík. Gombos sa stretne s Francúzom Quentinom Halysom a Kovalíka preverí Belgičan Ruben Bemelmans. Priamo v "main draw" bude na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku pri uzávierke prihlášok hrať Martin Kližan.
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:
Pozrite si náš nový Magazín!
Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.