• Dnes je: Štvrtok 23. novembra 2017 meniny má Klement

Kanada po tesnej výhre vyradila domáce Nemecko, zápas bol napínavý až do konca

O prienik do finále budú Kanaďania bojovať v sobotu 20.

KOLÍN NAD RÝNOM 18. mája (WebNoviny.sk) - Hokejisti Kanady stále majú šancu na zlatý hetrik z majstrovstiev sveta. Obhajcovia prvenstiev z predchádzajúcich dvoch šampionátov sa na MS 2017 prebojovali už do semifinále, vo štvrtkovom štvrťfinále vyradili v Kolíne nad Rýnom Nemcov tesným triumfom 2:1.

Zverencom trénera Marca Sturma sa nepodarilo zopakovať úspech z domácich MS 2010, keď sa kvalifikovali medzi elitné kvarteto a napokon obsadili 4. pozíciu. O prienik do finále budú Kanaďania bojovať v sobotu 20. mája s Rusmi.

Kanada hrala počas celého stretnutia mimoriadne trpezlivo a dočkala hneď v prvej presilovke - Ryan OReilly zadovkou spoza bránky našiel Marka Scheifeleho a ten z prvej prestrelil Philippa Grubauera. V druhej časti si zámorský tím starostlivo strážil náskok a súpera prakticky do ničoho nepustil, zverenci Jona Coopera si pritom vytvorili mnoho príležitostí.

V 36. min arbitri neuznali Kanaďanom gól, ale o tri minúty neskôr využil dôraz pred bránkou Jeff Skinner a jeho druhý pokus skončil za Philippom Grubauerom. Nemci mali v druhej tretine iba jeden strelecký pokus do priestoru súperovej bránky a to až v záverečnej minúte. Kanada mala prevahu aj v tretej dvadsaťminútovke, no húževnatí Nemci v 54. min skorigovali gólom Yannica Seidenberga z úniku. V závere si už Kanaďania ustrážili postup, aj keď súper siahol k hre bez brankára.

MS V HOKEJI: ŠTVRŤFINÁLE

• Kolín nad Rýnom

18. Scheifele (R. OReilly, Marner), 39. Skinner (Matheson, Scheifele) - 54. Y. Seidenberg (Ehrhoff)

: 4:4 na 2 min, navyše: Wolf (Nem.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, : 1:0, : 0:1, : Hribik (ČR), Stricker (Švaj.) - Ritter (USA), Suominen (Fín.), 16 653 divákov