• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Jojka a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eur

Jojka a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eur

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) - Vysielateľov súkromných televízií Joj Plus a Markíza pokutovala Rada pre vysielanie a retransmisiu. Licenčná rada na svojom zasadnutí udelila tri pokuty spolu vo výške 18 tisíc eur vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (Joj Plus) a jednu vo výške 3000 eur udelila vysielateľovi Markíza - Slovakia, spol. s.r.o. ( TV Markíza).

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Lucia Jelčová, rada udelila aj nefinančné sankcie - upozornenia na porušenia zákona o vysielaní a retransmisii. Jedno dostal vysielateľ televízie Joj, spoločnosť MAC TV.

Dve upozornenia za porušenia zákona adresovala RVR Rozhlasu a televízii Slovenska, konkrétne jedno za vysielania Rádia Slovensko a druhé za vysielanie televíznej Jednotky. Štvrtú nefinančnú sankciu - upozornenie na porušenie zákona, dala rada vysielateľovi Frontinus, s.r.o. za vysielanie Rádia Frontinus.

Vysielateľovi Joj Plus dala licenčná rada pokutu 10-tisíc eur za porušenie ochrany maloletých odvysielaním programu Črepiny* 27. marca približne od 05:49 do 6:19, nevhodného a neprístupného pre maloletých do 18 rokov. Vysielateľ tým podľa RVR nezabezpečil vhodné časové zaradenie tohto programu. Ďalšia pokuta pre spoločnosť MAC TV, a to vo výške 4000 eur bola za vysielanie Joj Plus z 3. marca, konkrétne za porušenie pravidiel čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu v programe Eurominúty. Druhá štvortisícová sankcia pre MAC TV bola tiež za nedodržanie pravidiel čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu v programe Eurominúty Joj Plus z 11. marca.

Odporúčame:

Počasie na 10 dní

Markíza - Slovakia dostala pokutu 3000 eur za nedodržanie pravidiel ochrany maloletých vo vysielaní TV Markíza v programe Tvoja tvár znie povedome vysielanom 27. marca o cca 20:36, ktorý televízia označila za nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov. Všetky rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu možno podrobne nájsť na jej .

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Počasie