• Dnes je: Štvrtok 21. júna 2018 meniny má Alojz

Chceli byť astronautmi NASA, po výcviku absolvujú lety na Mars či Mesiac

Chceli byť astronautmi NASA, po výcviku absolvujú lety na Mars či Mesiac

Nováčikov čaká dvojročný tréning.

HOUSTON 8. júna (WebNoviny.sk) - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) predstavil dvanásť nových budúcich astronautov. Sedem mužov a päť žien vo veku od 29 do 42 rokov vybrali z celkovo 18 300 žiadateľov.

Nováčikov čaká dvojročný tréning. Po ňom budú môcť absolvovať lety na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS), Mars či Mesiac, kam by ich mala dopraviť raketa Orion, ktorá je v súčasnosti vo fáze vývoja. NASA v súčasnosti spolupracuje na raketách pre ľudskú posádku aj so spoločnosťami SpaceX a Boeing.


Viceprezident USA Mike Pence predstavil spomínanú vybranú dvanástku počas ceremoniálu v texaskom Johnson Space Center. Ako vyhlásil, prezident USA Donald Trump "je pevne odhodlaný, aby si Amerika udržala vedúce miesto vo vesmíre".

NASA vyberala astronautov po prvý raz v roku 1959 a odvtedy tak urobila ďalších 21 ráz. Medzi nových členov a členky patria Kayla Barron, Zena Cardman, Raji Chari, Matthew Dominick, Bob Hines, Warren Hoburg, Jonny Kim, Robb Kulin, Jasmin Moghbeli, Loral OHara, Frank Rubio a Jessica Watkins. Pripojili sa k doterajším 44 astronautom NASA.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie