• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

8 dôvodov, prečo by sme mali piť čistú vodu

8 dôvodov, prečo by sme mali piť čistú vodu

Voda nám pomáha odplaviť škodliviny z tela.

Pre niekoho je ľadovo vychladený pohár vody vynikajúci, osviežujúci a oživujúci.

Pre ostatných je nevýrazný a bez chuti. Ale je veľmi dôležité ju piť. Aby naše telo správne fungovalo, musíme zostať dostatočne hydratovaní.

Voda je životne dôležitá pre zdravie našich buniek a reguluje telesnú teplotu. Prečítajte si nasledujúce dôvody, prečo by sme mali piť čistú vodu.

1. Zdravie

Ak naše telo nemá dostatok vody, nemôže fungovať správne. Je dlho dehydratované, čo môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravidelné pitie vody môže pomôcť znížiť riziko vzniku zdravotných problémov, ako je vysoký krvný tlak, problémy s močovým mechúrom a rakovina hrubého čreva.

2. Chudnutie

Ak čistú vodu vymeníme za energetické nápoje, ochutené kávy a iné sladené nápoje, môžeme rýchlejšie schudnúť.

3. Telo sa zbaví toxínov

Voda nám pomáha odplaviť škodliviny z tela. Ak začneme piť len vodu, budeme na najlepšej ceste k vylučovaniu toxínov, vďaka čomu môžeme byť dlhšie zdraví. Taktiež pomáha k jasnejšej pokožke a zabraňuje predčasnému starnutiu.

4. Metabolizmus

Pitná voda je skvelý prirodzený spôsob, ako dostať náš metabolizmus do pohybu. Pol litra vody v dopoludňajších hodinách zvýši náš metabolizmus približne o 24%. Rýchlejší metabolizmus nám tiež dodá viac energie v priebehu celého dňa.

5. Mozog bude fungovať lepšie

Nechcete spadnúť do tej popoludňajšej mozgovej hmly pri práci? V tom prípade pite dostatok vody. Mozog sa skladá zo 75 – 85% vody. Keď budeme piť vodu, natankujeme náš mozog, čím sa zvýši naše sústredenie a koncentrácia.

6. Pleť bude svietiť

Naša pokožka obsahuje 64% vody. Ak nahradíme všetky ostatné nápoje vodou, pocítime niekoľko pozitívnych zmien na našej koži. Dobre hydratovaná umožní, aby sa stala jemnejšou a jasnejšou.

7. Srdce bude fungovať lepšie

Taktiež srdce potrebuje vodu, rovnako ako zvyšok tela. Pitie piatich pohárov vody denne môže pomôcť znížiť riziko srdcového infarktu o 41%.

8. Ušetríme peniaze

Okrem všetkých zdravotných výhod je tu ešte jedna, ktorá nás poteší. Ak nahradíme všetky tie sladené nápoje a energetické nápoje čistou vodou, ušetríme aj dosť peňazí. Takže piť vodu sa zaručene vyplatí.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Počasie